Zavrieť

Porady

daňová kontrola..........

Ahojte, ohlasila sa mi daňova kontrola. Mam vsak problem ze nemam vypisovanú evidenciu od aut? je to asi velky problem ze? poradte, mam ho vypisovat dodatocne? dakujem J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    určite treba dať knihy jázd do poriadku
    záleží však od toho, aký spôsob uplatňovania výdavkov na PHM učtujete ak je to len 80% stačí zjednodušená evidencia počtu km na začiatku a na konci mesiaca

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Viem o kontrole, kde stacilo knihu jazd len predlozit (ako dokaz, ze existuje), ale viem aj o takej, kde bolo treba zdovodnit kazdy jeden riadok, kde podnikatel bol.

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    no neviem ako to dopadne a od coho to zalezi, naposledy sme mali kontrolu za rok 2005 a vtedy chybala jedna kniha jazd , najprv ju chceli a potom nie tak neviem, moc sa mi do toho nechce ale budem musiet

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    Ahojte vsetci, chcem sa Vás opytat, kto ma s tym skusenosti, ze co sa stane ked danovej kontrole nepredlozim vsetky doklady .Nemozem totiz najs knihy jazd. Mam len jednu.Nedavno som likvidovala stare roky a chybaju mi tieto dokumenty. dufam len ze som ich omylom nezlikvidovala. Hrozi mi pokuta, alebo ako to riesia? dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janka 24 Pozri príspevok
    Ahojte vsetci, chcem sa Vás opytat, kto ma s tym skusenosti, ze co sa stane ked danovej kontrole nepredlozim vsetky doklady .Nemozem totiz najs knihy jazd. Mam len jednu.Nedavno som likvidovala stare roky a chybaju mi tieto dokumenty. dufam len ze som ich omylom nezlikvidovala. Hrozi mi pokuta, alebo ako to riesia? dakujem
    daňová kontrola na daň z príjmu sa neohlasuje zo dňa na deň. Neide len o miestne zisťovanie ?

    Na knihu jázd sa pýtaš ako účtovníčka ? Nemal by ju viesť užívatel mot. vozidla ?

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    veronikasad Pozri príspevok
    daňová kontrola na daň z príjmu sa neohlasuje zo dňa na deň. Neide len o miestne zisťovanie ?

    Na knihu jázd sa pýtaš ako účtovníčka ? Nemal by ju viesť užívatel mot. vozidla ?
    na knihu sa pytam ako uctovnicka preto, lebo si chystam doklady na kontrolu, knihy zamestnanci viedli az na jednu, tu by som dopisala ale nemozem najst ostatne. toho sa bojim ked nepredlozim.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janka 24 Pozri príspevok
    na knihu sa pytam ako uctovnicka preto, lebo si chystam doklady na kontrolu, knihy zamestnanci viedli az na jednu, tu by som dopisala ale nemozem najst ostatne. toho sa bojim ked nepredlozim.
    Ak medzi dokladmi ktoré DU požaduje predložiť je aj evidencia jázd, budú na nej trvať ...

    Ohlásili sa telefonicky alebo písomne ?

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak medzi dokladmi ktoré DU požaduje predložiť je aj evidencia jázd, budú na nej trvať ...

    Ohlásili sa telefonicky alebo písomne ?
    Ohlasili sa pisomne asi na 2.11. , ak nepredlozim bude pokuta?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janka 24 Pozri príspevok
    Ohlasili sa pisomne asi na 2.11. , ak nepredlozim bude pokuta?
    každý kontrolor sa zameriava na niečo iné. Ak ich budú tí "tvoji" vyžadovať, môžeš doložiť aj v priebehu kontroly. Ak nepredložíš, môžu byť sankcie ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.