Zavrieť

Porady

Typovy projekt s komplikovanou strechou - prerobit projekt??

Mal by som otazku ohladne volby :

ostat pri typovom projekte alebo vytvorit individualny projekt?

(obr. v prilohe)

Pri typovom projekte je strecha zbytocne komplikovana, co znamena vyssiu cenu (hrebenace, zlaby) ako aj riziko problemov komplikovanejsej konstrukcie v buducnosti.

Pri individualnom projekte sa strecha da vyrazne zjednodusit.

Otazkou je najma

- je komplikovana strecha na typovom projekte naozaj rizikovejsia vzhladom k porucham a pod?

- myslite si ze uspora pri zjednoduseni strechy bude vyrazna? (napr pre pouzitie na financovanie indiv.projektu)


aky je vas nazor?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Usetrit sa da velmi zasadne. Ja som tiez z tych nestastnikov, co maju zlozitu a kua drahu strechu:

    http://lh4.ggpht.com/_7fQ9N7Togps/TG...2/DSCF4155.JPG

    Rovnako je to znizene aj zo zadu. Projekt http://prodom.sk/?p=projekty&project=26&mirror=true

    Ale vyzera to zaujimavo, nie je to take "nudne" ako jednoduche acka alebo ihlany

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Myslím že ani netreba obrázok .odpoveď na vaše otázky je jednoznačná.Čím komplikovanejšia strecha tým vyššie riziko porúch a montážnych nedostatkov.Taktiež rezaná škridla v úžlabí nebude mať nikdy takú životnosť ako nerezaná.Rozdiel v cenách pri komplikovaných strechách býva aj 300%.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    markus238 Pozri príspevok
    uzasny system, bez moznosti pridania obr., zrusenie temy....fantazia
    O čo ti ide?

    Ak chceš pridať obrázky, musíš mať určitý počet príspevkov.

    Zmazať tému môže len admin alebo moderátor. Máš tu 2 príspevky a hneď tu prskáš?? Myslíš, že keď máš problém, tak sa všetci budeme trhať, aby sme ti ho vyriešili? Čudný prístup...

    janfasanga je offline (nepripojený) janfasanga

    Ján Fašanga, autor. Ing. janfasanga
    obrazok mozete umiestnit hocikde inde na nete a hodit sem len link ;-)

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    To je otazka priority, ci si priplatite za individualny projekt alebo budete mat drahsiu strechu. Projekt vas vide mozno 1600€ a usetrene peniaze na streche bez obrazku neviem posudit. Co bude lacnejsie, to si zvolte. Inak co sa tyka obrazkov: napisem tych par prispevkov, napisem, ze nech to ludia beru s rezervou, ze potrebujem vlozit obrazok a kazdy to pochopi.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    TomasHC Pozri príspevok
    Usetrit sa da velmi zasadne. Ja som tiez z tych nestastnikov, co maju zlozitu a kua drahu strechu:

    http://lh4.ggpht.com/_7fQ9N7Togps/TG...2/DSCF4155.JPG

    Rovnako je to znizene aj zo zadu. Projekt http://prodom.sk/?p=projekty&project=26&mirror=true

    Ale vyzera to zaujimavo, nie je to take "nudne" ako jednoduche acka alebo ihlany
    To je strecha v klidku. Pred tyzdnom som kreslil krov na podkrovie, kde dole malo byt vsetko vykuchane a horie tiez vsetko vykuchane+valbova strecha a vybetky tiez valbove. 10kubikov dreva a tona ocele len material na nosnu konstrukciu ale ked si niekto neda povedat, tak to inak nejde

    Typovy projekt s komplikovanou strechou - prerobit projekt??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.