Zavrieť

Porady

Samozdanenie v JÚ

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o nasledovnú radu:

1)doveziem tovar z Maďarska, predám v tuzemsku
2)MA vyfaktúruje bez DPH (sme obaja platcami vo sv.št.)
3)my zaevidujeme bez DPH
4)pri daňovom priznaní si spravím samozdanenie
5)ako to zaúčtujem v JÚ?
a)prijatá faktúra
b)samozdanenie
6)treba ešte niečo? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

    martina1111
    1. prijatá fa za tovar - VOZD -nákup tovaru - suma bez dph
    2. samozdanenie - v evidencii dph - aj na vstupe aj na výstupe - nemá fin.efekt

    Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

    Katrina13
    Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi moc poprosiť o radu. Kúpili sme materiál z Poľska, sú platcami DPH, peniaze sa poslali cez BÚ, s tovarom prišla FA, ktorá je ale s DPH. Viem, že pri materiály z EÚ sa robí samozdanenie, ale keďže sme aj my platcami DPH, FA mala byť bez DPH, aby som to samozdanenie spravila, len teraz neviem, čo s tým, keďže oni tvrdia že na opravu FA je neskoro, peniaze sa zaslali na celu sumu FA, ktorá je aj s DPH. Neviete mi poradiť čo s tým, keďže mi FA najskôr neopravia? Mám si to nahodiť bez DPH a spraviť smaozdanenie alebo s DPH a potom neviem čo ďalej a ďalšia vec že zase suma čo odišla z účtu nebude sedieť, prosím nemáte niekto skúsenosť? Neviem sa vymotať.

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    Trvala by som na oprave faktúry a vrátení peňazí. Ako im to môže sedieť, keď ste im zaplatili o DPH viac, sú platci v rámci EÚ aj Vy ste platci ?! Pošli im písomnú žiadosť. Faktúra ide vždy opraviť...teda stornovať, prípadne dobropisovať.

    Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

    Katrina13
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám faktúru, kde je DIČ: CZ, firma má sídlo v ČR, ale FA vystavili s DPH a platba išla na účet v slovenskej banke, tak neviem, či robiť samozdanenie a žiadať opravu FA alebo to zaúčtovať s DPH.
    Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katrina13 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám faktúru, kde je DIČ: CZ, firma má sídlo v ČR, ale FA vystavili s DPH a platba išla na účet v slovenskej banke, tak neviem, či robiť samozdanenie a žiadať opravu FA alebo to zaúčtovať s DPH.
    Ďakujem.
    Čoho sa fakturácia týka ? Oznámili ste dodávatelovi svoje IČ DPH ?

    Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

    Katrina13
    veronikasad Pozri príspevok
    Čoho sa fakturácia týka ? Oznámili ste dodávatelovi svoje IČ DPH ?
    Ide o nákup nabíjačky batérií a áno vedel všetky firemné údaje .Máme ich aj na FA čo vystavil napísané.
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Ak máš na došlej fa IČ DPH CZ, tak fa má byť bez DPH. Žiadaj o opravu fa. Nevadí, že ste uhradili na slovenskú banku, asi majú banku v SR.
    Po oprave FD bez DPH budeš mať preplatok, zaplatila si viac o DPH. Žiadaj o vrátenie preplatku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.