Zavrieť

Porady

Dobrý deň, prosím Vás poradte mi, neplatca DPH, zacinajuci zivnostnik, vystavil faktu

Dobrý deň,
prosím Vás poradte mi, neplatca DPH, zacinajuci zivnostnik, vystavil faktury, kde udava cenu za kus a celkom €. V tejto fakture vsak nieje dph tovaru. Je to v poriadku?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    alokenka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás poradte mi, neplatca DPH, zacinajuci zivnostnik, vystavil faktury, kde udava cenu za kus a celkom €. V tejto fakture vsak nieje dph tovaru. Je to v poriadku?

    Dakujem
    Je to úplne v poriadku. Neplatiteľ DPH nemá nič spoločné s DPH, a preto ju ani nevyčísluje. To slovko "neplatiteľ" to vystihuje - neplatí, neodvádza a teda nevyčísluje žiadnu DPH.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    racham Prosím Vás neuvádzanie DPH sa neuvádza ani ked mam nakup a predaj tovaru ked ho nakupujem s dph čo mam v nakladoch tak do faktury musim vyčisliť dph nie,?aj ked som neplatca
    kn-alka NIE !!! ako neplatcu DPH ťa toto slovo nezaujíma, ty všade uvádzaš len SPOLU sumu. Aj pri nákupe ťa zaujíma len SPOLU suma, aj pri predaji, len SPOLU suma. Ty ako neplatca toto slovo DPH ani nepoznáš!!
    racham dakujem a ešte mam otazočku ked budem dava registračné bločky ked budem mat RP a prevádzku tak na bločku bude uvedená DPH z hodnoty ktorú som nakúpila alebo z celkovej hodnoty už aj s prirážkou,??
    kn-alka ešte raz, ty NIKDE neuvádzaš toto slovo: DPH !!!! RP musíš mať nastavenú bez DPH, t.j. 0% a predávaš len za SPOLU sumu !!!
    kn-alka Nakúpiš tovar za 10€, pridáš si 2€, predáš za 12€ nič viac
    racham heh a to ste kde vyčitali že sa to neuvádza pri nakupe a predaji sa tu musí uvádzať
    Anik Musí sa to uvádzať len ak si platca DPH. Jarka Ti to pekne vysvetlila ak jej neveríš sprav podľa seba. Mala by si si čím skôr nájsť účtovníčku, ktorej budeš veriť a rešpektovať ju. Každí z nás je dobrí v niečom inom
    kn-alka Racham, ked neveríš, nájdi si nejakého neplatcu DPH, kúp od neho niečo a pozri sa na bloček !!!
    racham prepáč uznávam máš pravdu bolo mi to divné preto som tak zareagovala dik za info
    kn-alka
      zbaliť

    Dobrý deň, prosím Vás poradte mi, neplatca DPH, zacinajuci zivnostnik, vystavil faktu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.