Zavrieť

Porady

zlucenie particii na jeden disk

momentalne mam pevny disk rozdeleny na 5 particii, ktore su oznacene pismenami. na jednej z nich, casti C, mam nainstalovane programy, aj operacny system. ostatne particie som vyprazdnila a veci z nich (filmy, dokumenty, hudbu) som premiestnila na externy pevny disk.

v PC mi teda ostali 4 prazdne particie, ktore chcem zlucit a pridat ich k particii C, kde mam instalovany cely system + ostatne programy a tym tento priestor rozsirit (kedze momentalne mam na tejto particii uz malo miesta).
ako mam postupovat?
velka vdaka za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ovládací panel-Nástroje pre správu-Správa počítača-Správa diskov.Prázne partície si daj odstrániť a potom si daj zväčšiť disk C.

    ivantt je offline (nepripojený) ivantt

    obyčajný človek ivantt
    Keby som ti mohol ja poradit, tak by som poradil daj to spravit skusenemu cloveku, ktory s patriciami robi aby si neprisla o vsetky data na disku. Nie je to problem zlucit ale neskuseny clovek moze narobit sam sebe skodu....

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Vlado40 Pozri príspevok
    Ovládací panel-Nástroje pre správu-Správa počítača-Správa diskov.Prázne partície si daj odstrániť a potom si daj zväčšiť disk C.
    Systemovy disk nezvacsi Treba nastartovat z CD/USB a pouzit nejaky software. Napr. free GPARTED.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    jj ak chce spojit systemovy disk s dalsou particiou, tak musi bootovat s CD, alebo niecoho ineho.
    Celkom jednoduchy je na to acronis disc director

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    TomasHC Pozri príspevok
    Systemovy disk nezvacsi Treba nastartovat z CD/USB a pouzit nejaky software. Napr. free GPARTED.
    Ak dané particie odstráni ,nevytvorí nové ,tak to nebude spojenie particií ale rozšírenie zväzku a malo by to ísť.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Vlado40 Pozri príspevok
    Ak dané particie odstráni ,nevytvorí nové ,tak to nebude spojenie particií ale rozšírenie zväzku a malo by to ísť.
    Nemalo

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Ja používam Easeus Partition Master Home Edition, je fest dobrý, vždy urobil čo som mu povedal a jednoduchý na používanie.
    http://www.easeus.com/

    zlucenie particii na jeden disk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.