Zavrieť

Porady

Hlásia sa takéto transakcie daňovému úradu???

Chcel som sa opýtať na názor vačších hviezd ako som ja -ide o takúto situáciu- človek má kreditnú kartu v tatrabanke na úverový limit 5000 eur, teraz mu tam prišla platba zo zahraničia cca. 17 000eur, to znamená že tam má oveľa viac ako má limit, banka sa vyjadrila, že nieje problém tieto peniažky vyplatiť na základe žiadosti na akýkolvek účet,ktorý si klient zvolí a moja otázka znie- bude túto transakciu banka hlásiť daňovému úradu???-ja si myslím, že nie,ale radšej sa opýtam na názor múdrejších a sveta skúsenejších...

P.S.- kreditka aj účet sú súkromné, nie firemné...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Stanko prečítaj si túto tému kedy a čo sú bankové inštitúcie povinné
    http://www.porada.sk/t142523-zakon-c...u-prijmov.html

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    však aj za túto infošku mi zaplatí nejakú večeru niekde-nebudem ja si naňho drať prsty na klávesnici zadarmo-nech chalanisko zaplatí...
    No môj zlatý, ale potom musíš na večeru zobrať celý amsambel , čo ti radí

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    AAALE, nededil, to sa ma kamarát pýtal na túto otázku- lebo rozmýšla tak že keby to hlásili daňovému ten prevod,tak by postupne vyberal z bankomatu 500 eur čo má týždenný limit...-ale ja si myslím ako piťko,že by to malo byt v pohode vybrať tých 12 tisíc...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Mam dojem, ze banky nehlasia neobvykle transakcie danovemu uradu ale financnej policii. Ak sa preukaze opravnenost takehoto inkasa, niet sa coho obavat.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    durisovad Pozri príspevok
    Mam dojem, ze banky nehlasia neobvykle transakcie danovemu uradu ale financnej policii. Ak sa preukaze opravnenost takehoto inkasa, niet sa coho obavat.
    Ale všetko je legálné- to on vyhral kieho ďasa nejakú súťaž niekde v amerike či kde..., nieje to nič nelegálného...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Tak potom moze kludne spavat. A moze si lebedit, ze ma take stastie.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    durisovad Pozri príspevok
    Tak potom moze kludne spavat. A moze si lebedit, ze ma take stastie.
    však aj za túto infošku mi zaplatí nejakú večeru niekde-nebudem ja si naňho drať prsty na klávesnici zadarmo-nech chalanisko zaplatí...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ale všetko je legálné- to on vyhral kieho ďasa nejakú súťaž niekde v amerike či kde..., nieje to nič nelegálného...
    a nezabudol si na daň z výhry?

    PS: aj ja chcem večeru

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    mzdarka renca Pozri príspevok
    a nezabudol si na daň z výhry?

    PS: aj ja chcem večeru
    Reni, tak toto som si prečítala ako posledné a idem hajať, len neviem či zaspím, čo ma furt naťahuje od smiechu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.