Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie mzdy

Zamestnanec pracoval celý mesiac. Nečakane dal výpoveď s tým, že nedodržal výpovednú dobu. Podľa zákona mu mzda bola urobená podľa dochádzky ale zrazená čím mu nebolo vyplatené nič. Neviem s týmto problémom som sa ešte nestretla. Zaúčtovanú mzdu mám len s vyplatenou sumou neviem čo.. z 331 ju dať na 648 do výnosov?
Dakujem za radu Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JanaŠimi Pozri príspevok
    Zamestnanec pracoval celý mesiac. Nečakane dal výpoveď s tým, že nedodržal výpovednú dobu. Podľa zákona mu mzda bola urobená podľa dochádzky ale zrazená čím mu nebolo vyplatené nič. Neviem s týmto problémom som sa ešte nestretla. Zaúčtovanú mzdu mám len s vyplatenou sumou neviem čo.. z 331 ju dať na 648 do výnosov?
    Dakujem za radu Jana
    521/331, 331/648.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JanaŠimi Pozri príspevok
    Zamestnanec pracoval celý mesiac. Nečakane dal výpoveď s tým, že nedodržal výpovednú dobu. Podľa zákona mu mzda bola urobená podľa dochádzky ale zrazená čím mu nebolo vyplatené nič. Neviem s týmto problémom som sa ešte nestretla. Zaúčtovanú mzdu mám len s vyplatenou sumou neviem čo.. z 331 ju dať na 648 do výnosov?
    Dakujem za radu Jana

    Nie celkom tomu rozumiem. Ak mzda bola zúčtovaná podľa skutočnej dochádzky, tak prečo sa zamestnancovi nevyplatí?
    Má v zmluve zakotvené, že pri nedodržaní výpovednej doby má právo zamestnávateľ na nejaké sankčné zrážky?

    JanaŠimi je offline (nepripojený) JanaŠimi

    JanaŠimi
    Mzdová účtovníčka sa opiera na zákon, kde sa vraj vraví že pri nedodržaní výpovede mu môže byť strhnutá do mesačnej priemernej mzdy.. ale on ani neodrobil celý msiac proste už neprišiel.. tak sa opierajú o tento zákon.. výplata mu bola spravená poda dochádzky ako bol v práci ale zrazili mu všetko... dali mi to do kolonky ostané zrážky.. takže na 331 mi vysí suma na vyplatenie.. preto som rozmýšlala či ju dať na 648.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ewita888 Pozri príspevok
    Je to zo zákona..
    Ďakujem, pýtal som sa preto, lebo s tým som ešte nemal dočinenia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JanaŠimi Pozri príspevok
    Mzdová účtovníčka sa opiera na zákon, kde sa vraj vraví že pri nedodržaní výpovede mu môže byť strhnutá do mesačnej priemernej mzdy.. ale on ani neodrobil celý msiac proste už neprišiel.. tak sa opierajú o tento zákon.. výplata mu bola spravená poda dochádzky ako bol v práci ale zrazili mu všetko... dali mi to do kolonky ostané zrážky.. takže na 331 mi vysí suma na vyplatenie.. preto som rozmýšlala či ju dať na 648.
    To, čo vraví účtovníčka je síce správne, ale len v tom prípade, ak je tento postih uvedený v PZ, ak nie je, tak za nedodržanie VD nemôže byť postih.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    JanaŠimi Pozri príspevok
    Áno majú to v kolektívnej zmluve
    Ale nie v kolektívnej zmluve-musí byť v pracovnej zmluve.

    Zákonník práce §62 ods.3

    (3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JanaŠimi Pozri príspevok
    Áno majú to v kolektívnej zmluve
    AK to nemajú v PZ, tak zrážku nemôžu uskutočniť.

    JanaŠimi je offline (nepripojený) JanaŠimi

    JanaŠimi
    Tak som zistila, že je to teda aj v pracovnej zmluve podchytené. Ďakujem všetkým za spoluprácu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.