Zavrieť

Porady

Odpis áno či nie???

Poraďte mi prosím , kúpili sme diamantovú vŕtačku s príslušenstvom.Stojan + vŕtacie korunky.
Cena samotnej vŕtačky je cca 900 €
stojan700€
korunky sa kĺžu v priemere 150€ za jednu

Všetko je na jednej fa - rozpísané.

Teraz neviem , nie som si istá , či to dať do odpisov a vlastne do akej skupiny alebo priamo do nákladov.

Ďakujem za konzultácie.Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Asi by som najprv uvažovala, či jednotlivé časti Tvoria neoddeliteľnú súčasť k hlavnej veci, alebo hlavná vec môže samostatne fungovať aj bez tých súčastí. Potom by som riešila ďalej. Ale samozrejme sa môžeš rozhodnúť aj o tom,že zaradíš do DHM a budeš odpisovať.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    maska2 Pozri príspevok
    No tak "problémik" je v tom , že samotná vŕtačka je pod 1700€.Je to na spoločnej faktúre, kde sú doúčtované aj rôzne vrtáky a stojan. Tak si celkom nie som si istá. Viem, že do 1700 šup do nákladov , ale toto je také rozporuplné
    Ale ty vieš najlepšie ako to je.
    Vŕtačka sa používa aj samostatne, alebo iba v stojane? Alebo takto. Predali by ti vŕtačku aj bez stojana a bez vrtákov?
    A vrtáky sú spotrebný materiál.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    marjankaj Pozri príspevok
    Nemysleli tým všetko čo je uvedené na faktúre. Iba samostatné hnuteľné veci.
    ... a každej jednej vstupná cena je vyššia ako 1700€ ...

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    No áno , zamýšľala som sa aj ja, ale je to na zvážení. Je to ako obyčajná vŕtačka, len veľká. Je ´vrták - korunka neoddeliteľná súčasť? Asi je .... samotný je na nič.Stojan figuruje ako doplnok , nemusel byť , ale už je..
    A potom, do ktorej odpis.skupiny to buchnúť?Ďakujem

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    maska2 Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím , kúpili sme diamantovú vŕtačku s príslušenstvom.Stojan + vŕtacie korunky.
    Cena samotnej vŕtačky je cca 900 €
    stojan700€
    korunky sa kĺžu v priemere 150€ za jednu

    Všetko je na jednej fa - rozpísané.

    Teraz neviem , nie som si istá , či to dať do odpisov a vlastne do akej skupiny alebo priamo do nákladov.

    Ďakujem za konzultácie.Andrea
    Ahojte,opôť otvorím tento problémik.Nie som si vôbec istá čo s tým????Ako by ste to riešili?Ďakujem

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    maska2 Pozri príspevok
    Ahojte,opôť otvorím tento problémik.Nie som si vôbec istá čo s tým????Ako by ste to riešili?Ďakujem
    A aká je celková suma? Do 1700 € neodpisuješ.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    No tak "problémik" je v tom , že samotná vŕtačka je pod 1700€.Je to na spoločnej faktúre, kde sú doúčtované aj rôzne vrtáky a stojan. Tak si celkom nie som si istá. Viem, že do 1700 šup do nákladov , ale toto je také rozporuplné

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    maska2 Pozri príspevok
    No tak "problémik" je v tom , že samotná vŕtačka je pod 1700€.Je to na spoločnej faktúre, kde sú doúčtované aj rôzne vrtáky a stojan. Tak si celkom nie som si istá. Viem, že do 1700 šup do nákladov , ale toto je také rozporuplné
    § 22
    Odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku
    (2) Hmotným majetkom odpisovaným na účely tohto zákona sú

    a) samostatné hnuteľné veci, prípadne súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie, ktorých vstupná cena je vyššia ako 1 700 eur a prevádzkovo-technické funkcie dlhšie ako jeden rok,
    Nemysleli tým všetko čo je uvedené na faktúre. Iba samostatné hnuteľné veci.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Ďakujem , tak to aj tak pojmem. Predali by ju samostatne, stojan len uľahčí prácu s ňou.Mne ide len o to , aby to nebolo chápané ako celok.Ďakujem a príjemný zvyšok večera.

    Odpis áno či nie???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.