Zavrieť

Porady

Vysuvne pojazdy na sufliky

Mam komodu s velkymi suflikmi, ktore sa tazko otvaraju. Uvazujem o namontovani pojazdov s dorazom. Ryhu v sufliku mame asi v strede suflika hlbky asi 7 mm. Je mozne tam upevnit kolajnicku, alebo predavaju len kolajnicky naspodok suflika? Vdaka
Naposledy upravil bupi : 22.10.10 at 15:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Predpokladám, že na pojazdy nemáš dostatok priestoru medzi zásuvkou a bokom komody. Bývajú aj 13-15 mm. Existujú aj zapustené, guličkové, tie sú však náročné na uloženie(presnosť), je to skôr práca pre profesionála.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bupi Pozri príspevok
    Mam komodu s velkymi suflikmi, ktore sa tazko otvaraju. Uvazujem o namontovani pojazdov s dorazom. Ryhu v sufliku mame asi v strede suflika hlbky asi 7 mm. Je mozne tam upevnit kolajnicku, alebo predavaju len kolajnicky naspodok suflika? Vdaka
    Takto z opisu je ťažké si predstaviť tú 7 mm ryhu ( nie je to trochu málo na koľajničku???), ale v Schachermayeri majú zásuvkových koľajníc od výmyslu sveta, rôzne veľkosti, polovýsuvy, plnovýsuvy. Len tých 7 mm sa mi zdá, že taká malá koľajnica nebude (najmenšiu som videl, čo mala šírku 17 mm). Ale pozri ich katalógy, možno niečo nájdeš, alebo to vyriešiš inou koľajnicou:

    http://www.schachermayer.sk/

    http://www.schachermayer.sk/katalog/...urombt05sk.pdf

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    7 mm je hlboko zarez v sufliku je na vysku asi 1,7 cm, plus do okraja komody je este nejakych mozno 3 mm vole na jednej strane. No ved prave, ziadny stolar na obzore, ci to zvladneme aj doma...

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Tak mam to presne zmerane, zarez je hlboky 1 cm,s volou od okraja komody je to 15 mm. Vyska zarezu je 2 cm. Len neviem, ci existuju pojazdy umiestnitelne aj do stredu, alebo iba na spodok suflika?
    Naposledy upravil bupi : 23.10.10 at 10:42
    P1010001.jpg  
    P1010002.jpg  
    1/1

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bupi Pozri príspevok
    Tak mam to presne zmerane, zarez je hlboky 1 cm,s volou od okraja komody je to 15 mm. Vyska zarezu je 2 cm. Len neviem, ci existuju pojazdy umiestnitelne aj do stredu, alebo iba na spodok suflika?
    Sú aj do stredu. Pozri si ten katalóg, sú tam aj úzke koľajnice. možno ich tam natesnáš.

    josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

    josiph68
    to sú komody ako z ikei,ja som také prerábal,dával som tam guličkové plnovýsuvy,ale bez zmenšenia šírky si neporadíš.
    patresz93 ak sa smiem spytat kde si take zohnal?
    zdravim vie mi niekto poradit kde je mozne zakupit loziskove kolajnicky na sufliky? chcel som ich uz vymenit kvoli vypadanym loziskam a tak som sa rozhodol kupit klasicke kolajnicky ale narazil som na problem ze sa mi nezmestia do skrine spolu so suflikom lebo som nepocital so sirkou kolieska takze by som potreboval take loziskove. za odpoved dakujem
    josiph68 ak ste z bratislavy - interier studio - za R1-čkou , fa.Mobart - ulička oproti Baumaxu na trnávke ,Zanex studio - Mlynské Nivy 77

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.