Zavrieť

Porady

DPH

Dobrý večer prajem . Prosím vás ako je to s vrátením dane? Budem teraz rozbiehať jeden projekt a neviem či byť alebo nebyť platcom DPH. Dá sa nakupovať v metre bez DPH?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
Jano69 Pozri príspevok
Dobrý večer prajem . Prosím vás ako je to s vrátením dane? Budem teraz rozbiehať jeden projekt a neviem či byť alebo nebyť platcom DPH. Dá sa nakupovať v metre bez DPH?
DPH si môžeš odpočítať len z tovaru, ktorý potrebuješ k svojej podnikateľskej činnosti, ak nakúpiš tovar, ktorý napr. je potrebný k projektu, ktorý spomínaš, máš nárok na odpočet. Ak nebudeš mať výkony pre rozhodnutie či byť, ale nebyť platiteľom DPH z tohoto projektu, alebo z iných projektov, je ti to zbytočné, budeš odvádzať DPH, ktorá bude vyššia určite pri príjmoch, teda výkonoch.
Rozhodni sa podľa :
Registračná povinnosť

§ 4
(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac
12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 EUR, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ivenka
Bez DPH v Metre nenakúpiš, ak budeš platcom DPH tak si ho odpočítaš. Môj názor nebyť. Kúpiš za 1 € predáš za 2´€=DPH štátu 0,19 €. Opačná strana mince je tá či budeš obchodovať s platiteľmi aby Ti nestroskotal biznis presne na tom, že nebudeš platca. PS: Je tu veľa tém na Porade byť či nebyť platcom....

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ivenka
Oplati / neoplati sa byt platcom DPH - vypocet

Neviem to prilepiť ale daj si to do vyhľadávača sú tam persne príklady a privnania na byť či nebyť platiteľom.

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
platiteľom, nie platcom

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-) Jano69
Ďakujem, viem že tu je veľa tém ale zrejme žiadna z nich nezodpovedá výške môjho IQ, alebo nie je určená pre gymnazistu Čítal som ich ale aj tak mi to nie je celkom jasné.

Jedná sa o nákup tovaru a jeho predaj konečnému spotrebiteľovi, v podstate maloobchod.
Takže, ak som platca, tak si ho odpočítam a v daňovom priznaní zaplatím? A ak som neplatca tak ho teraz zaplatím a potom už neplatím pri daňovom priznaní?

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ivenka
Áno, ďakujem za upozornenie, zabudla som, že nekomunikujem s "klientami", tým to musím niekedy po lopatistický vysvetľovať resp.komunikovař v ich reči.

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-) Jano69
Bože môj Ja som asi beznádejný prípad

Ak nakúpim tovar, ktorý idem potom predávať, ako to je? zaplatím v metre DPH a potom čo pri daň. priznaní? je to môj výdavok a odpočítam si to z dane z príjmu alebo ako?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.