Zavrieť

Porady

Nový krb

Caute, chcem sa spýtať po akom čase môžem zakuriť v krbe, ked mi ho dokončili? musí schnúť omietka...., stačí pár dní nato?? Nemohol by som v nom zakúriť po 5 dnoch od dokončenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    petosc Pozri príspevok
    Caute, chcem sa spýtať po akom čase môžem zakuriť v krbe, ked mi ho dokončili? musí schnúť omietka...., stačí pár dní nato?? Nemohol by som v nom zakúriť po 5 dnoch od dokončenia?
    Ak máš iba osadenú krb. vložku bez obstavby, tak treba riadene rozkúriť a vyskúšať.
    (kúriť môžeš aj celú sezónu bez obstavby, KV to neuškodí,máš väčšie teplo, jediná vada je estetická)

    Ak už máš obstavbu, treba nechať dozrieť a riadne presušiť.
    Krbári odporúčajú min. 3-5 týždňov !
    (preto je dobré robiť obstavby v predstihu, nie cez vykurovaciu sezónu.)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petosc Pozri príspevok
    Caute, chcem sa spýtať po akom čase môžem zakuriť v krbe, ked mi ho dokončili? musí schnúť omietka...., stačí pár dní nato?? Nemohol by som v nom zakúriť po 5 dnoch od dokončenia?
    Najfundovanejšiu odpoveď dostaneš určite od krbiara.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tak ako radí tweety,ale po 5 dňoch by nemal byť sebemenší problém.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ten kto krb staval ho mal vyskusat, to znamena zakurit v nom a zistit, ci ma dobry tah. Ak to bolo spravene, myslim, ze mozes kurit aj ty.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    poradite nejaku krbovu vlozu ktora nema moc velku hlbku? chcel by som dat vlozku z boku ku kominu kvoly priestoru. dajte prosim nejaky typ na znacku a pod. dik

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    petosc Pozri príspevok
    Caute, chcem sa spýtať po akom čase môžem zakuriť v krbe, ked mi ho dokončili? musí schnúť omietka...., stačí pár dní nato?? Nemohol by som v nom zakúriť po 5 dnoch od dokončenia?
    Záleží aký je to krb ... no cca 7 dni neuškodí ak necháš preschnúť ... no ten kto ti ho robil ti povie určite svoje skúsenosti kedy a ako prvýkrát zakúriť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.