Zavrieť

Porady

Stiahnute DPH z preplatku zdravotneho poistenia

Ako zivnostnik som platil v r. 2008 nedopatrenim do zdravotnej poistovne hoci som bol v zamestnaneckom pomere. Vznikol mi preplatok cca 8100 sk, ktory mi poistovna vratila v 10/2009. Teraz mi kontrola vycislila nedoplatok za rok 2009 a to nestrhnute DPH z 8100 Sk.
Chcem sa pytat ci je to z ich strany opravneny krok, ci je podla zakona !!!
Podla mna je to nespravodlive voci mne ako platitelovi. Su to peniaze, ktore boli nedopatrenim platene a teraz som zato postihnuty 19 % DPH pre stat, hoci nie som platca DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bjjoba Pozri príspevok
    Ako zivnostnik som platil v r. 2008 nedopatrenim do zdravotnej poistovne hoci som bol v zamestnaneckom pomere. Vznikol mi preplatok cca 8100 sk, ktory mi poistovna vratila v 10/2009. Teraz mi kontrola vycislila nedoplatok za rok 2009 a to nestrhnute DPH z 8100 Sk.
    Chcem sa pytat ci je to z ich strany opravneny krok, ci je podla zakona !!!
    Podla mna je to nespravodlive voci mne ako platitelovi. Su to peniaze, ktore boli nedopatrenim platene a teraz som zato postihnuty 19 % DPH pre stat, hoci nie som platca DPH.
    Určite to nie je dph, ale daň z príjmu.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zo strany poistovne to je nielen opravneny, ale priam povinny krok.

    O vyske preplatku a zrazenej dani by ti mala zaslat potvrdenie. Vrateny preplatok je pre teba ako SZCO POZD, zrazenu dan si odpocitas zo svojej danovej povinnosti v danovom priznani.

    V konecnom dosledku nebudes nic skodny.

    Stiahnute DPH z preplatku zdravotneho poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.