Zavrieť

Porady

Otvaracie hodiny

Zdravim

mozem dostat daku pokutu ak ano cca aku alebo kto mi moze ist na kontrolu ak nemam schvalane otvaracie hodiny na mestskom urade.

Vsetky nalezitosti mam (hygiena, najomna zmluvu, poziadnu dokumentaaciu zivnost, preukaz na predaj pyrotechniky, kolaudacen rozhodnutie o preistoroch ...) ale mesto vymysla (dakto ma znameho na mesta a nechcu mi dat suhlas na otvaracie hodiny) a ziada odo mna od poziarnikov taku vec ktoru poziarnici nevydavaju, a to aby mi napisali ze v tych priestoroch sa moze predavat zabavna pyrotechnika.

Cize ma zaujima ake sankcie by som mohol dostat ak nebudme mat schvalen otvaracei hodiny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Kil´jeaden Pozri príspevok
    Zdravim

    mozem dostat daku pokutu ak ano cca aku alebo kto mi moze ist na kontrolu ak nemam schvalane otvaracie hodiny na mestskom urade.

    Vsetky nalezitosti mam (hygiena, najomna zmluvu, poziadnu dokumentaaciu zivnost, preukaz na predaj pyrotechniky, kolaudacen rozhodnutie o preistoroch ...) ale mesto vymysla (dakto ma znameho na mesta a nechcu mi dat suhlas na otvaracie hodiny) a ziada odo mna od poziarnikov taku vec ktoru poziarnici nevydavaju, a to aby mi napisali ze v tych priestoroch sa moze predavat zabavna pyrotechnika.

    Cize ma zaujima ake sankcie by som mohol dostat ak nebudme mat schvalen otvaracei hodiny.
    Dôkladne si preštudujte VZN obce / mesta / v časti, ktorá sa týka predaja pyrotechnických výrobkov.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    otvaracie hodiny sa nepredkladaju mestu na schvalenie ale sa mu len oznamuju pokial su v ramci tzv. "dennej prevádzkovej doby" - u vacsiny miest od 6 do 22 hod.
    nemaju ti preco zdrziavat vydanie povolenia
    co sa tyka povolenia na predaj pyrotechniky, zrejme mozu nejake pozadovat, ale urcite nie na to aby ti schvalili otvaracie hodiny
    PREVADZKU SCHVALUJE RUVZ a nie obec
    V pripade ak otvoris bez otvaracich hodin hrozi ti pokuta podla VZN obce

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Urcite mesto nema pravo na taketo jednanie, mesto otvaracie hodiny schvaluje, moze samozrejme ich dodrziavanie kontrolovat. Otvaracie hodiny, resp. ich schvalenie moze od teba vyzadovat okrem mesta aj SOI a ta ma pravo aj posudit skladovanie pyrotechniky, okrem ineho. Podla mna ale aj poziarnici maju pravo sa k takemu problemu vyjadrit, lebo ako prevadzkovatel mas povinnost dodrziavat aj ochranu a bezpecnost pri praci a poziarne predpisy, napr. musis mat vhodne hasiace pristroje. Samozrejme, ze tieto veci nie su bezne vyzadovane pokial sa nic nestane, ale tebe by na tom malo zalezat, pyrotechnika nie je ziadna sranda.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Obce si vo svojom VZN môžu určiť ako podmienku pri predaji pyrotechnických výrobkov aj súhlas z okresného hasičského a záchranného zboru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.