Zavrieť

Porady

Minimalne odvody SZCO+maximalny zarobok

Dobry den. Chcel by som sa Vas skusenejsich opytat na jednu otazku. Som SZCO prvy rok. Od buduceho roka zacinam platit povinne poistne do socialnej 96.90eur. Otazka znie aku sumu mozem ako SZCO zarobit aby som si udrzal minimalne odvody? Od coho to zavisi? Prosim vysvetlite mi to prosim laicky. Dakujem. Ak tato tema uz existuje prosim navedte ma. Este raz Vam dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Georgeo Pozri príspevok
    Dobry den. Chcel by som sa Vas skusenejsich opytat na jednu otazku. Som SZCO prvy rok. Od buduceho roka zacinam platit povinne poistne do socialnej 96.90eur. Otazka znie aku sumu mozem ako SZCO zarobit aby som si udrzal minimalne odvody? Od coho to zavisi? Prosim vysvetlite mi to prosim laicky. Dakujem. Ak tato tema uz existuje prosim navedte ma. Este raz Vam dakujem
    Minimálne odvody od 1.7.2011 budeš platiť ak tvoj základ dane (rozdiel medzi zdanitelnými príjami a zdanitelnými výdavkami) za rok 2010 nepresiahne 24-násobok min. vymer. základu, ktorý by mal byť 329,07€ mesačne. Suma 96,90 € mesačne platí pre rok 2010. Od 1.1.2011 bude podstatne vyššia.

    Ak prejde novela zákona o soc. poistení, vymer. základ by sa mal zvyšovať o zaplatené odvody do SP.

    Georgeo je offline (nepripojený) Georgeo

    Georgeo
    Dakujem za odpoved , nikde som tuto info nenasiel som googlil a nic. Esteze existuje porada. Este raz dakujem

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    Ahojte, aký max základ dane môže byť za rok 2011, aby ostali minimálne odvody? Doteraz sa platili minimálne odvody, dakujem

    Minimalne odvody SZCO+maximalny zarobok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.