Zavrieť

Porady

Neplatné skončenie PP

Súd rozhodol o neplatnom skončení PP a náhrade mzdy za obdobie 12 mesiacov. Zamestnanec však teraz žiada o podporu v nezamestnanosti. Ako mu mám vystaviť potvrdenie (náhradu mzdy rozpočítať len na 12 mesiacov alebo na celé obdobie trvania sporu : 2 roky?) AK len na 12 mesiacov, ako potom vykryť ostatné obdobie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    fipina Pozri príspevok
    áno, ja mám vyplniť tlačivo a neviem čo s ostatnými dňami - či tam nahlásiť prerušenie (neplatené voľno alebo čo)?
    Dáš tam ukončenie prac.pomeru dňa 30.9.2010. Do poznámok potom môžeš ozrejmiť, že súd zo dňa....rozhodol, že Skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa bolo neplatné a pracovný pomer trval do 30.9.2010, kedy ho pracovník ukončil Dohodou.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Lubaba, vieraaaa, arizona, Mária27, fipina, zdenka131, VERONIKA6
    7

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    fipina Pozri príspevok
    PP skončil dohodou k 30.09.2010 a z-nec potrebuje vyplniť potvrdenie o príjme pre účely nároku na podporu.
    Treba zaniesť zamestnávateľovi tlačivo z úradu práce a on je povinný ho vyplniť.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    najlepšie bude, keď pôjdeš na sociálku a spýtaj sa priamo tam.
    Alebo skús zadať otázku cez http://www.socpoist.sk/formular-na-z...zky/1362s#form
    a uvidíš, ako sa vyjadria. V poslednom čase mám skúsenosť, že odpíšu hneď na druhý deň

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    fipina Pozri príspevok
    Súd rozhodol o neplatnom skončení PP a náhrade mzdy za obdobie 12 mesiacov. Zamestnanec však teraz žiada o podporu v nezamestnanosti. Ako mu mám vystaviť potvrdenie (náhradu mzdy rozpočítať len na 12 mesiacov alebo na celé obdobie trvania sporu : 2 roky?) AK len na 12 mesiacov, ako potom vykryť ostatné obdobie?
    AK súd rozhodol o neplatnom skončení, tak PP predsa ešte trvá! Alebo ste ho už ukončili? K akému dňu? Tú náhradu nerozpočítavaš, proste po doručené rozsudku mu v ten mesiac dáš náhradu mzdy v stanovenej výške.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    PP skončil dohodou k 30.09.2010 a z-nec potrebuje vyplniť potvrdenie o príjme pre účely nároku na podporu.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Treba zaniesť zamestnávateľovi tlačivo z úradu práce a on je povinný ho vyplniť.
    podľa mňa je fipina zamestnávateľom, ktorý nevie vyplniť to tlačivo. Ona sa pýta na to. Teda až tomu dobre rozumiem.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    áno, ja mám vyplniť tlačivo a neviem čo s ostatnými dňami - či tam nahlásiť prerušenie (neplatené voľno alebo čo)?

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    terezamaria Pozri príspevok
    Dáš tam ukončenie prac.pomeru dňa 30.9.2010. Do poznámok potom môžeš ozrejmiť, že súd zo dňa....rozhodol, že Skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa bolo neplatné a pracovný pomer trval do 30.9.2010, kedy ho pracovník ukončil Dohodou.
    A do príjmu vypíšem vymeriavacie základy, z ktorých bolo odvedené poistné len za posledných 12 mesiacov (ostatné mesiace a roky zostanú voľné)?
    Z toho vyplýva, že z-nec nedostane podporu, keďže pred neplatným skončením bol PN.
    Ospravedlňujem sa, ale prvýkrát riešim niečo takéto a rada by som to už mala za sebou.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    fipina Pozri príspevok
    A do príjmu vypíšem vymeriavacie základy, z ktorých bolo odvedené poistné len za posledných 12 mesiacov (ostatné mesiace a roky zostanú voľné)?
    Z toho vyplýva, že z-nec nedostane podporu, keďže pred neplatným skončením bol PN.
    Ospravedlňujem sa, ale prvýkrát riešim niečo takéto a rada by som to už mala za sebou.
    prečo by nedostal? Keď bol na PN počas trvania PP, tak je to vylúčiteľná doba.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    počas 4 rokov nemal riadny príjem (bol PN a len za 12 mesiacov bude mať náhradu mzdy).
    Skôr mi ide o to, ako vpísať ten príjem do potvrdenia. Ostatné už vyrieši SP.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    fipina Pozri príspevok
    počas 4 rokov nemal riadny príjem (bol PN a len za 12 mesiacov bude mať náhradu mzdy).
    Skôr mi ide o to, ako vpísať ten príjem do potvrdenia. Ostatné už vyrieši SP.
    to bol akože 4 roky na PN?

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    janaGT Pozri príspevok
    a ešte ma napadlo, ako si ho viedla v personalistike počas tohto obdobia?
    Neviedla som ho nijako, keďže som PP ukončila takmer 3 roky dozadu. Počas tohto obdobia som ho neevidovala, len teraz - po rozhodnutí súdu - som upravila prihlášky a odhlášky v SP a ZP.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    fipina Pozri príspevok
    Nie, 4 mesiace robil, rok PN, necelé 3 roky trval súd.
    už si zistila niečo nové?

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Zatiaľ nie, ešte mi neodpísali. Keď som tam volala, na odd. pre vyplácanie podpory ma odporučili na SP-poistné, a tam zasa na odd. pre vyplácanie podpory (že oni s tým nič nemajú). Znova sa mi potvrdila kompetentnosť našich úradníkov. Takže čakám na písomnú odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.