Zavrieť

Porady

Dorovnanie dane

Dobrý deň, priateľ pracuje v slovenskej firme, ale prácu vykonáva vo Švajčiarsku a v Nemecku. Kolegovia ho strašia s nejakým dorovnaním dane, mohol by mi niekto povedať, o čo môže ísť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Záleží na tom kto ho platí.....či slovenská firma, alebo ???

    yamasaki je offline (nepripojený) yamasaki

    yamasaki
    Áno, slovenská firma, ale v každom mesiaci má 2 výplatné pásky - švajčiarsku aj slovenskú.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    yamasaki Pozri príspevok
    Áno, slovenská firma, ale v každom mesiaci má 2 výplatné pásky - švajčiarsku aj slovenskú.
    nemá na slovenskej páske len odvody, ktoré sú platené cez slovenskú firmu ?

    yamasaki je offline (nepripojený) yamasaki

    yamasaki
    Nie, má tam normálne vyčíslenú mzdu, aj s odvodmi a s daňou a na tej švajčiarskej tiež. Som z toho jeleň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    yamasaki Pozri príspevok
    Nie, má tam normálne vyčíslenú mzdu, aj s odvodmi a s daňou a na tej švajčiarskej tiež. Som z toho jeleň.
    Bude podávať DP na Slovensku, kde zahrnie aj príjem zo Švajčiarska. Ide o metodu zápočtu dane, môže mu vzniknúť na Slovensku nedoplatok ...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    veronikasad Pozri príspevok
    Bude podávať DP na Slovensku, kde zahrnie aj príjem zo Švajčiarska. Ide o metodu zápočtu dane, môže mu vzniknúť na Slovensku nedoplatok ...
    Ja by som i tak pátrala po tom, prečo mu švajčiarska firma dáva výplatnú pásku len každý druhý mesiac a čo mu vlastne na nej platia keď nemá s firmou v Švajčiarsku spísanú žiadnu zmluvu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mysimis Pozri príspevok
    Ja by som i tak pátrala po tom, prečo mu švajčiarska firma dáva výplatnú pásku len každý druhý mesiac a čo mu vlastne na nej platia keď nemá s firmou v Švajčiarsku spísanú žiadnu zmluvu.
    U nás to takto robí SKANSKA (dôvod som sa nedopátrala). Ide ale o príjem z ČR alebo Nemecka, kde je možné uplatniť metodu vyňatia a nedoplatky dane nevznikajú.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    yamasaki Pozri príspevok
    Aj keď mu daň strhávajú aj vo Švajčiarsku?
    zrazená daň vo Švajčiarsku sa započíta, ale vo Švajčiarsku je asi nižšia miera zdanenia, lebo keď som robila DP z príjmu zo Švajčiarska, väčšinou vznikol nedoplatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.