Zavrieť

Porady

minimálne odvody

Dobrý deň, viete mi poradiť, aký najvyšší môže byť môj celoročný príjem za rok 2010, aby som platila minimálne odvody - som živnostníčka - paušálne výdavky 40%. Vzhľadom na celý ten chaos okolo návrhov novej vlády už pomaly neviem ani koľko je dva krát dva. A poznáme už novú výšku min. odvodov od januára 2011? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    petka80 Pozri príspevok
    Dobrý deň, viete mi poradiť, aký najvyšší môže byť môj celoročný príjem za rok 2010, aby som platila minimálne odvody - som živnostníčka - paušálne výdavky 40%. Vzhľadom na celý ten chaos okolo návrhov novej vlády už pomaly neviem ani koľko je dva krát dva. A poznáme už novú výšku min. odvodov od januára 2011? Ďakujem.
    2 x 2 = 4 - to ešte určite viem. V akej podobe bude schválená novela zákona o zdravotnom a sociálnom poistení nevie ešte nikto.

    Limit príjmov pre platenie odvodov od 1.7.2011 je 3948,84€, z toho mi vyplýva, že min. vymer. základ od 1.1.2011 bude 329,07€.

    petka80 je offline (nepripojený) petka80

    petka80
    Dakujem, ale asi sme sa nepochopili ja som myslela, kolko NAJVIAC mozem zarobit, aby som este mohla platit minimalne odvody a nie vyssie.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    3948,84€ x 2 = maximálna suma VZ pre platenie min odvodov // ešte som poriadne neštudovala pripravované zmeny, ale asi to bude trochu iná suma, lebo zaplatené odvody sa majú pripočítať // ak sa mýlim opravte ma

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    petka80 Pozri príspevok
    Dakujem, ale asi sme sa nepochopili ja som myslela, kolko NAJVIAC mozem zarobit, aby som este mohla platit minimalne odvody a nie vyssie.
    Tvoj základ dane nesmie presiahnuť 24-násobok minimálneho vymeriavacieho základu (pre soc. poistenie)

    V zdr. poisťovni je výpočet trošku komplikovanejší - základ dane sa zvyšuje o zaplatené poistné deleno 2,14 deleno 12 x 24

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hanelie Pozri príspevok
    3948,84€ x 2 = maximálna suma VZ pre platenie min odvodov // ešte som poriadne neštudovala pripravované zmeny, ale asi to bude trochu iná suma, lebo zaplatené odvody sa majú pripočítať // ak sa mýlim opravte ma
    odvody do SP sa asi budú pripočítavať až keď sa bude robiť komplexné zúčtovanie odvodov - a to asi nejaký "piatok" ešte potrvá ...

    VZ si vypočítala správne, ale poraďáčka asi od nás chce, aby sme jej vypočítali možný príjem ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.