Zavrieť

Porady

MV SZCO

prosim vie mi nejaky skuseny odbornik poradit,
som szco a teraz som kupil auto na leasing ako sukromna osoba, je mozne aby som si to dal do uctovnictva? ako mam postupovat teraz dalej
dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Martin Mocko Pozri príspevok
    1. Robiť v SZČO cesťáky a uznávať do nákladov priemernú spotrebu+kilometrovné.
    2. Preradiť auto do SZČO (zmeniť leasingovú zmluvu + prehlásiť držiteľa vozdla na IČO) a uznávať do nákladov spotrebu podľa §19 ods 2 písm. i) + leasing+poistky+cestnú daň.
    Martin, bod 1) pri aute na leasing asi nepôjde

    e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luxoluxoluxo Pozri príspevok
    prosim vie mi nejaky skuseny odbornik poradit,
    som szco a teraz som kupil auto na leasing ako sukromna osoba, je mozne aby som si to dal do uctovnictva? ako mam postupovat teraz dalej
    dakujem pekne
    Musíš si dať prepísať lízingovú zmluvu na SZČO.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    luxoluxoluxo Pozri príspevok
    prosim vie mi nejaky skuseny odbornik poradit,
    som szco a teraz som kupil auto na leasing ako sukromna osoba, je mozne aby som si to dal do uctovnictva? ako mam postupovat teraz dalej
    dakujem pekne
    1. Robiť v SZČO cesťáky a uznávať do nákladov priemernú spotrebu+kilometrovné.
    2. Preradiť auto do SZČO (zmeniť leasingovú zmluvu + prehlásiť držiteľa vozdla na IČO) a uznávať do nákladov spotrebu podľa §19 ods 2 písm. i) + leasing+poistky+cestnú daň.

    Edit: Entschuldigung..prsty sú rýchlejšie, ako oči
    Naposledy upravil Martin Mocko : 28.10.10 at 09:53
    a neda sa to nejako ? lebo v programe alfa mam moznost zaskrnut ci je vo vlastnictve - sukromne alebo firemne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.