Zavrieť

Porady

Ukoncenie rd a dobrovolne nezamestnana.

Dobry den. Ku dnu 13.11.2010 mi konci rd. Pred rd som bola dobrovolne nezamestnana a budem aj po skonceni. Je potrebne ukoncenie ohlasit SP alebo ma odhlasia automaticky. Kedze som v tej dobe v zahranici da sa to v pripade odhlasit aj postou? Aky formular by bolo potrebne vyplnit a ako?
Este by ma zaujimalo ci musim niekde nahlasit ze dcera nastupi do skolky v Taliansku.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maryCV je offline (nepripojený) maryCV

    maryCV
    áno, zatial tu manzel pracuje a ja budem od januara, takze medzicasom sa dam ako DN aby som nemusela behat na urad.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maryCV Pozri príspevok
    áno, zatial tu manzel pracuje a ja budem od januara, takze medzicasom sa dam ako DN aby som nemusela behat na urad.
    neviem ako to budeš mať so zdr. poistením. Ak by si žila na Slovensku a dieťa nechodilo do škôlky, môžeš sa prihlásiť v zdravotnej aj sociálnej poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 5 rokov veku a štát by za teba platil zdravotné aj dôchodkové poistenie (nie nemocenské v SP-to by si sa musela prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba).

    Informuj sa v príslušnej zdr. poisťovni - či sa nebudeš musieť prihlásiť ako samoplatiteľ, resp. ti úplne zanikne zdr. poistenie na Slovensku.

    maryCV je offline (nepripojený) maryCV

    maryCV
    V zdr.poistovni budem samoplatitel do januara a potom sa odhlasim na zaklade poistenia tu v Tal....mna zaujima to odhlasenie v SP ci sa musim a ak ano, ci sa to da na dialku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maryCV Pozri príspevok
    Dobry den. Ku dnu 13.11.2010 mi konci rd. Pred rd som bola dobrovolne nezamestnana a budem aj po skonceni. Je potrebne ukoncenie ohlasit SP alebo ma odhlasia automaticky. Kedze som v tej dobe v zahranici da sa to v pripade odhlasit aj postou? Aky formular by bolo potrebne vyplnit a ako?
    Este by ma zaujimalo ci musim niekde nahlasit ze dcera nastupi do skolky v Taliansku.
    Dakujem.
    Zmeny sa nahlasujú na registračnom liste FO

    http://www.socpoist.sk/307-formulare/1567s30326c

    http://www.socpoist.sk/ext_dok-regis...itacpdf/20701c

    ak ho správne vyplníš, môžeš ho poslať poštou.

    Nástup do školky by si mala nahlásiť v soc. poisťovni, vtedy ti zaniká dôchodkové poistenie, lebo nezabezpečuješ celodennú starostlivosť o dieťa.

    maryCV je offline (nepripojený) maryCV

    maryCV
    A ten nastup do skolky nahlasit len v pripade ze ju dieta zacne navstevovat skor ako dovrsi tri roky alebo aj ked ju zacne navstevovat neskor.
    Dakujem za odpovede.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maryCV Pozri príspevok
    A ten nastup do skolky nahlasit len v pripade ze ju dieta zacne navstevovat skor ako dovrsi tri roky alebo aj ked ju zacne navstevovat neskor.
    Dakujem za odpovede.
    do 5 rokov veku môže za teba dôchodkové poistenie platiť štát, ak sa celodenne staráš o dieťa ...

    Ukoncenie rd a dobrovolne nezamestnana.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.