Zavrieť

Porady

nemocenské poistenie

Prajem pekný den, mám otázočku ohladom nemocenského poistenia a pn.
som SZČO od júla 2010 si platím povinné NP. v roku 2011 niekedy v novembri pojdem asi na pn. ak som dobre pochopila články tak vymer.základ bude z roku 2010. moja dávka bude asi smiešna suma. od januára 2011 sa chcem prihlásiť na DNP. a moja otázka znie. ak budem pn aj v roku 2012 (potom nástup na MD) tak sa mi prehodnotí vymeriavací základ? to znamená že bude z roku 2011? ( vtedy si už budem platiť DNP.) môžem ešte ovplyvniť vymer. základ v tomto roku že sa prihásim na DNP? bude to pre mna výhodné? dakujem za odpovede, lebo mám v tom nejasno prosím o radu čím skôr ... dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzu30 Pozri príspevok
    Prajem pekný den, mám otázočku ohladom nemocenského poistenia a pn.
    som SZČO od júla 2010 si platím povinné NP. v roku 2011 niekedy v novembri pojdem asi na pn. ak som dobre pochopila články tak vymer.základ bude z roku 2010. moja dávka bude asi smiešna suma. od januára 2011 sa chcem prihlásiť na DNP. a moja otázka znie. ak budem pn aj v roku 2012 (potom nástup na MD) tak sa mi prehodnotí vymeriavací základ? to znamená že bude z roku 2011? ( vtedy si už budem platiť DNP.) môžem ešte ovplyvniť vymer. základ v tomto roku že sa prihásim na DNP? bude to pre mna výhodné? dakujem za odpovede, lebo mám v tom nejasno prosím o radu čím skôr ... dakujem...
    ty už teraz vieš, že v novembri 2011 budeš PN ?

    V parlamente je novela zákona o sociálnom poistení, ktorá prinesie zmeny aj v dobrovolnom nem. poistení. Počkaj si na schválenie zákona.

    zuzu30 je offline (nepripojený) zuzu30

    zuzu30
    bolo to myslené tak , že na budúci rok plánujeme bábo a predpokladám že to bude rizikové tehotensto, nakolko aj prvé som nala rizikové, preto sa spytujem na tú pnku....a môže mi tu dať niekto aj konkrétnu odpoved a nie iba počkať čo prinesie zmena zákona? dakujem...
    Naposledy upravil zuzu30 : 28.10.10 at 11:13

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzu30 Pozri príspevok
    bolo to myslené tak , že na budúci rok plánujeme bábo a predpokladám že to bude rizikové tehotensto, nakolko aj prvé som nala rizikové, preto sa spytujem na tú pnku....a môže mi tu dať niekto aj konkrétnu odpoved a nie iba počkať čo prinesie zmena zákona? dakujem...
    Ako môže dnes dať niekto kontrétnu odpoveď na to, čo bude v roku 2011, keď ešte nie je nič schválené?

    zuzu30 je offline (nepripojený) zuzu30

    zuzu30
    chcela som hlavne vedieť vašu radu na otázku položenú v prvom príspevku---bez ohladu na zmeny ktoré sa chystajú ... či je v mojej situácii vhodné sa na DNP prihlásiť ešte tento rok, kedže si platím iba povinné NP.

    nemocenské poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.