Zavrieť

Porady

Spätný leasing na stroje v JU

Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o pomoc pri spätnom leasingu hľadala som tu na stránke asi všade ale takýto môj prípad som tu nenašla.

Takže nakúili sme 2 stroje z Čiech na ktoré boli vystavené zálohové Fa na čiastkové sumy v auguste, dňa 24.09.2010 a 27.09.2010. Tie som zaplatila. Kúpna zmluva bola podpísana 04.10.2010 a zároveň mi prišli Fa na celkové sumy dňa 08.10.2010 a 27.09.2010 kde som si dorátala DPH samozdanenie /my sme platcami DPH aj česká firma je platca DPH/

Lenže z finančných dôvodov firma dala oba stroje na spätný leasing a predali sa dňa 18.10.2010 aj preberacie protokoly sú z tohoto dátumu. Leasing mi je jasný tam pokračovať viem ale čo s tými strojmi ako si ich ja zaradím do majetku a vyradím keď v podstate všetko prebehlo v jednom mesiaci ??? Ja by som ich mala najprv zaradiť vyradiť a potom znovu zaradiť vyradiť ? A ako tam vôbec mám rátať odpisy majetku? Prosím Vás viete mi niekto pomôcť. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Saša
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sasha15 je offline (nepripojený) sasha15

    sasha15
    tak už som to vyriešila, ak by mal niekto taký problém v budúcnosti: bolo mi povedané, že majetok si normalne zaradím v OC na kartu a vyradím v ZC /rovná sa OC/ lebo žiadne odpisy si nebudem uplatnovať a potom znovu zaradím na novú kartu z leasingovky v OC a tam si uz odpisy pocitam a normalne uctujem leasing.

    Spätný leasing na stroje v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.