Zavrieť

Porady

Nárok na príplatok za zmennost

Dobrý deň,

mám otázku, pracujem aj s kolegyňou na 8 hodinový pracovný čas a to v zmenách od 7,00-15,00 alebo 11,00-19,00. Okrem toho ostatní naši kolegovia pracujú v 12 hodinových zmennách od 7,00-19,00 alebo 19,00-7,00 hod. Pracujeme ako mestské policajtky, prevažne však v administratíve. Naši kolegovia majú nárok na príplatok za zmennosť, my podľa účtovníčky nie. Aj napriek tomu, že máme v prac.zmluve napísané, že máme jednozmennú prevádzku od 7,00-15,00 musíme robiť aj tieto poobedné od 11,00-19,00 a to bez príplatku. Zaujímalo by ma či je naozaj pravda, že nemáme nárok na príplatok za zmennosť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Nikina17 Pozri príspevok
    Pracujeme pondelok - piatok. Na platovom dekrete mame napisane:
    Oznamenie o vyske a zlozeni funkcneho platu podla priloh k zakonu 578/2009 Z.z. ktorym sa meni a doplna zakon 553/2003 Z.z.
    bohužiaľ, nárok na príplatok vám nevzniká, kolegom vzniká preto, lebo majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, t.z., robia napr. 12 hod. v piatok - deň, 12 hod. sobota - noc. však je to tak? ak by ste aj vy robili nepravideľne, dokonca aj tých 7,5 + 0,5 hod napr. po - st, 1 deň voľna, št - so, 2 dni voľna a pod., vtedy by vám patril príplatok za zmennosť v zmysle zákona 553/2003 Z.z.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Nikina17 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám otázku, pracujem aj s kolegyňou na 8 hodinový pracovný čas a to v zmenách od 7,00-15,00 alebo 11,00-19,00. Okrem toho ostatní naši kolegovia pracujú v 12 hodinových zmennách od 7,00-19,00 alebo 19,00-7,00 hod. Pracujeme ako mestské policajtky, prevažne však v administratíve. Naši kolegovia majú nárok na príplatok za zmennosť, my podľa účtovníčky nie. Aj napriek tomu, že máme v prac.zmluve napísané, že máme jednozmennú prevádzku od 7,00-15,00 musíme robiť aj tieto poobedné od 11,00-19,00 a to bez príplatku. Zaujímalo by ma či je naozaj pravda, že nemáme nárok na príplatok za zmennosť. Ďakujem.
    pracujete po - pi, či aj v iné dni týždňa? pozri prosím, čo máš napísané na platovom dekréte, v zmysle akého zákona ste odmeňované?

    Nikina17 je offline (nepripojený) Nikina17

    Nikina17
    Pracujeme pondelok - piatok. Na platovom dekrete mame napisane:
    Oznamenie o vyske a zlozeni funkcneho platu podla priloh k zakonu 578/2009 Z.z. ktorym sa meni a doplna zakon 553/2003 Z.z.

    Nikina17 je offline (nepripojený) Nikina17

    Nikina17
    tak velmi pekne dakujem za radu takze mala by som nan narok len ak by som robila nepravidelne, t.z. aj vikendy a nie len po-pia. Dakujem za odpoved

    Nárok na príplatok za zmennost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.