Zavrieť

Porady

Výplata nemocenskej dávky

Dobry den, chcem sa opytat na tento moj problem.

28.9.2010 som nastupila na PN z dovodu riz.tehotenstva. Kedze si platim DNP dostatocny pocet dni a na ucte mam trvaly prikaz na jeho zaplatenie bola som spokojna a cakam na list zo socialnej poistovne o priznani nemoc. davky.
dodnes 29.10.2010 mi vsak so Soc.poi. nic neprislo. /papiere o PN a penazite davky som dorucila vcas./
Dnes som vsak zistila, ze z uctu neodisli peniaze na DNP za september 2010. Znamena to ze mi narok na nemocenske nevznikne??? Vznikne aspon v dalsom mesiaci, kedze DNP platim nadalej??? alebo teraz uz nedostanem nic pocas celej PN??? a vznikne mi potom aspon narok na vyplatu materskej z DNP??

dakujem vopred velmi pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    toffee Pozri príspevok
    nie, ja som si dala na trvaly prikaz splatnost k 30.dnu. cize neodislo mi za september 30.9.2010./inak je to splatne az 8.10.2010, ale zaplatila som to az dnes/
    Myslela som si, ze ak nahodou nebude dostatok prostriedkov, tak sa prikaz zopakuje pocas nasledujucich dni, ale moja banka to tak nerobi. Ak prikaz neprejde v dany den, tak ho treba zopakovat manualne znova - ale nato som prisla az dnes. :-((

    dakujem za vsetky odpovede.
    ... ak bolo poistné za august zaplatené včas .. a zrejme teda bolo (podľa doplnenia) - tak dávka bude vyplatená..
    V tvojom prípade je dôležité, že najneskôr k 30.9. bolo vyplatené poistné za august (dlh tri eurá tolerujú - oprava: podľa 572/2009 je to 5 eur)
    a dokonca aj september máš vyplatený

    Na rozhodnutie majú 60 dní.. mala si mať vyplatené za tie dva dni z DNP už tento mesiac, ale zrejme nespracovali ...
    Ak máš aj zamestnanie - tak za september ešte nemocenské dávky nie sú - len náhrada mzdy.
    Naposledy upravil Katy a R : 01.11.10 at 18:53

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    toffee Pozri príspevok
    nie, ja som si dala na trvaly prikaz splatnost k 30.dnu. cize neodislo mi za september 30.9.2010./inak je to splatne az 8.10.2010, ale zaplatila som to az dnes/
    Myslela som si, ze ak nahodou nebude dostatok prostriedkov, tak sa prikaz zopakuje pocas nasledujucich dni, ale moja banka to tak nerobi. Ak prikaz neprejde v dany den, tak ho treba zopakovat manualne znova - ale nato som prisla az dnes. :-((

    dakujem za vsetky odpovede.
    Moja suseda si tiež platí dvojo poistné, aj si podala dve PN. Volali jej zo sociálky, že má 8 eur nedoplatok (ani nevie ako, prečo), že jej z DNP dávku vyplatia, len keď to doplatí. Doplatila a doslala nemocenské.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    toffee Pozri príspevok
    Dobry den, chcem sa opytat na tento moj problem.

    28.9.2010 som nastupila na PN z dovodu riz.tehotenstva. Kedze si platim DNP dostatocny pocet dni a na ucte mam trvaly prikaz na jeho zaplatenie bola som spokojna a cakam na list zo socialnej poistovne o priznani nemoc. davky.
    dodnes 29.10.2010 mi vsak so Soc.poi. nic neprislo. /papiere o PN a penazite davky som dorucila vcas./
    Dnes som vsak zistila, ze z uctu neodisli peniaze na DNP za september 2010. Znamena to ze mi narok na nemocenske nevznikne??? Vznikne aspon v dalsom mesiaci, kedze DNP platim nadalej??? alebo teraz uz nedostanem nic pocas celej PN??? a vznikne mi potom aspon narok na vyplatu materskej z DNP??

    dakujem vopred velmi pekne za odpoved.
    Ukonči súčasnú PN-ku, vyrovnaj si nemocenské a daj si vystaviť novú. Ak máš nedoplatok - nemocenské ti nevyplatia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    toffee Pozri príspevok
    ale narok na materske mi vznikne aj tak, nie???
    nárok na materské ti vznikne, ale ak budeš mať ku dňu podania žiadosti nedoplatok na dobr. nem. poistení - nevyplatia ti ho ...
    Naposledy upravil veronikasad : 29.10.10 at 09:50

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    len pre ujasnenie sa spýtam .. to poistné, čo ti neodišlo z účtu je za august - splatné v septembri

    toffee je offline (nepripojený) toffee

    toffee
    nie, ja som si dala na trvaly prikaz splatnost k 30.dnu. cize neodislo mi za september 30.9.2010./inak je to splatne az 8.10.2010, ale zaplatila som to az dnes/
    Myslela som si, ze ak nahodou nebude dostatok prostriedkov, tak sa prikaz zopakuje pocas nasledujucich dni, ale moja banka to tak nerobi. Ak prikaz neprejde v dany den, tak ho treba zopakovat manualne znova - ale nato som prisla az dnes. :-((

    dakujem za vsetky odpovede.

    toffee je offline (nepripojený) toffee

    toffee
    ak je to tak, si ma prave vytiahla zo smutku, do ktoreho som doobeda upadla...
    Dakujem velmi pekne, tak snad to bude v poriadku, uz by som mala najradsej rozhodnute zo soc.poi. v ruke.
    Milujem stranky porady... :-D

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Majka, to je dôkaz toho, že aj na SP ešte pracujú dobrí ľudia. Keby jej nebola zavolala a čakala do konca mesiaca, na nemocenské nemá nárok - ale nedoplatok musí aj tak uhradiť ...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mária27 Pozri príspevok
    Moja suseda si tiež platí dvojo poistné, aj si podala dve PN. Volali jej zo sociálky, že má 8 eur nedoplatok (ani nevie ako, prečo), že jej z DNP dávku vyplatia, len keď to doplatí. Doplatila a doslala nemocenské.
    .. tak toto je teda zriedkavé ..keby všade na SP to takto fungovalo (máte zlatú tetu na SP)
    Pokým sa poistné sihne doplatiť do konca mesiaca, v ktorom je splatné, tak je to OK.

    toffee je offline (nepripojený) toffee

    toffee
    ja som si myslela, ze suma musi byt vyplatena do 8.dna v danom mesiaci a inak je neskoro... ale dakujem vsetkym, ze ma vyviedli z omylu.
    velmi sa tesim , ze o nemocensku davku nepridem.
    pekny vecer vsetkym.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.