Zavrieť

Porady

odvod do SP

ako vypočítať odvod do SP ak mal zamestnanec celý mesiac neplatené voľno, ale dostal v tom mesiaci odmenu vo výške 251,44 Eura?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nataliat je offline (nepripojený) nataliat

    nataliat
    Anik Pozri príspevok
    Dobrý večer
    mám prosbu zamestnankyňa na RD k 4.8.10 ukončený prac.pomer-dohodou manželka zam-eľa --preplatená nevyčerpaná dovolenka za rok 2008,9-
    suma vyšla - 424,32 odvod na ZP riadne, ale na SP tam odvod nejde, alebo mne to PC dalo len UP -3,3 Eura -dnes mi na SP povedali, že je to zle a treba to opraviť vraj tam má byť odvod
    riadne poprosím o radu a ak netreba platiť aj §
    za Váš čas a ochotu ďakujem
    Pozrite § 26 , § 138 ods. 19, § 142 ods. 2 Zakona o socialnom poisteni. Podla mna to mate spravne a v SP sa mylia. Kedze zamestnankyna mala prerusene poistenie z dovodu RD a v danom mesiaci nemala ani jeden den poistenia, tak odvod do SP je len na UP, nakolko pri UP nie je urcene maximum.

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Ak mal celý mesiac neplatené voľno, tak odvody na sociálnu poisťovňu sa odvádzať nebudú. VZ je nulový.

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    J+K Pozri príspevok
    Ak mal celý mesiac neplatené voľno, tak odvody na sociálnu poisťovňu sa odvádzať nebudú. VZ je nulový.
    ibaže počítač mi vypočítal odvod na úrazové, takže máme s kolegyňami dilemu ako to je

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Máš pravdu, hneď som sa zamyslela len nad platbami od zamestnanca.

    Ale zamestnávateľ z odmien odvod na úrazové platiť bude, aj keď zamestnanec má neplatené voľno.

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    J+K Pozri príspevok
    Máš pravdu, hneď som sa zamyslela len nad platbami od zamestnanca.

    Ale zamestnávateľ z odmien odvod na úrazové platiť bude, aj keď zamestnanec má neplatené voľno.
    takže tel. vyjadrenie od ved. výberu poistného z SP: odvody tam žiadne nie sú

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Dobrý večer
    mám prosbu zamestnankyňa na RD k 4.8.10 ukončený prac.pomer-dohodou manželka zam-eľa --preplatená nevyčerpaná dovolenka za rok 2008,9-
    suma vyšla - 424,32 odvod na ZP riadne, ale na SP tam odvod nejde, alebo mne to PC dalo len UP -3,3 Eura -dnes mi na SP povedali, že je to zle a treba to opraviť vraj tam má byť odvod
    riadne poprosím o radu a ak netreba platiť aj §
    za Váš čas a ochotu ďakujem

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    dámy veľmi pekne ďakujem za pomoc
    príjemný deň
    Anik
    nataliat smekám nad časom tvojej odpovede vau

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.