Zavrieť

Porady

Aky programovací jazyk pre dieťa

Syn má 10 rokov. Prišiel za mnou s otázkou, čo je to programovací jazyk. Ja som skončila niekde pri Fortrane , aj keď čo to som robila aj v strojovom kode, ale iba ako úlohu Vytváranie programov v dBaseIV a podobných pomôckach nepočítam.

Tak by som mu rada niečo pohľadala a skúsila s ním. S počítačmi ma bohaté skúsenosti, dva roky vyrába 3D modely (napríklad toto http://sketchup.google.com/3dwarehou...sa&prevstart=0 ), teraz začal chodiť aj na počítačovú grafiku.

Nemá niekto skúsenosť alebo typ, s čím u neho začať? Ideálne niečo voľne stiahnuteľné...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lektor počítačových kurzov - viac na www.janzitniak.info ...viac janzitniak.info
    Určite Ti odporúčam programovací jazyk Karel - viď http://sk.wikipedia.org/wiki/Karel_(programovací_jazyk)

    pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

    2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac pepo_p
    No čo sa týka programovanie pre deti a začiatočníkov odporúčam začať c# resp c++ v Borland Bulderi. Niekoľko ľudí ma hneď síce odsúdi, že načo práve takýto "ťažký" jazyk, ale viem čo hovorím a nič nie je ťažké čo človek vie a rozumie tomu . Ak zvládne hoci len základy nebude mať problém naučiť sa akýkoľvek jazyk. Programovanie v oknách je veľmi jednoduché a intuitívne, takže ho to bude baviť.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ďakujem za rady, budem musieť všetko preskúmať.

    pepo - a myslíš, že by som c++ zvládla aj ja ? lebo po pravde, nevidim široko-ďaleko nikoho, kto by mu to vysvetľoval. Na 3D modelovanie sme zohnali krúžok, počítačovú grafiku vyučuju v ĽŠU. Žiaľ, bežné počítačové krúžky sa zvrhávajú iba na hranie hier.

    nemá niekto skúsenosť s LEGOm MINDSTORM?

    Aky programovací jazyk pre dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.