Zavrieť

Porady

Temperovat novostavbu v zime alebo nie?

Zdravim, po case som tu opat, mam taky problem, dostavam sa do pomerne vazneho sporu s mojim stavebnym dozorom (otec - :-)), ktory tvrdi, ze kedze pred zimou rep. na imu sa stahovat do domu neplanujem ale az na jar alebo v lete tak nie je potrebne instalovat kurenie resp. kotolnu a je potrebne investovat do inych veci, stavba sa momentalne nachadza v stave zatvorenej novostavby bez zateplenia a fasady, vo vnutri je osadene podlahove kurenie, vyliate podlahy - anhydrid(t), rozvod elektriny, strukturovanej kabelaze, omietky hrube jemne, stavba je z porotherm 38, dvojita sedlova strecha 30 cm zateplenie, bramac, nepodpivnicene, cca 25 cm nad urovnou terenu, bez izolacie zakladov, teda bez tej bublinkovej folie okolo, teda este raz k otazke, je potrebne instalovat kotolnu a temperovat, kvoli stavebnej vlhkosti, alebo to nutne nie je? dakujem za vsetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nieje bezpomienečne nutné aby sa v novostavbe temperovalo,ale na druhej strane je dobré ak sa temperuje.Ak nebudete kúriť tak nezabudnite povypúštať vodu z vodovodných potubí a radiátorov.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no ak by si teraz temperoval a kúril tak odstrániš zo stavbu vlhkosť a musíš tam chodiť vetrať aby ti ta vlhkosť vyšla von.

    zedino je offline (nepripojený) zedino

    zedino
    ok, cize su v podstate 2 alternativy
    1. nechat to tak neinstalovat kurenie, s rizikom ze budem musiet na jar riadne susit a vetrat

    2. temperovat a chodit vetrat - tu ma napada otazka, postacilo by ponechat pootvarane vetracky a ist riadne prevetrat tak raz za tyyzden alebo povedzme raz za 4 dni?

    vdaka

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    zedino Pozri príspevok
    ok, cize su v podstate 2 alternativy
    1. nechat to tak neinstalovat kurenie, s rizikom ze budem musiet na jar riadne susit a vetrat

    2. temperovat a chodit vetrat - tu ma napada otazka, postacilo by ponechat pootvarane vetracky a ist riadne prevetrat tak raz za tyyzden alebo povedzme raz za 4 dni?

    vdaka
    no ak by si zvolil variantu číslo dva tak zakúpiť vlhkomer a keď sa ti dostane vlhkosť na 70% tak vetrať. Ale problém je ten ako to na dialku zistiť. Tak jedine asi ta dochádzka čo tretí-štvrtý deň

    zedino je offline (nepripojený) zedino

    zedino
    ok, tak som sa rozhodol pre NEtemperovanie a budem riesit prace na pozemku, este taka otazocka, to obkopanie zakladov a ich odizolovanie je nutne alebo nie, teda ak je dom nepodpivniceny?

    dakujem

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    zedino Pozri príspevok
    ok, tak som sa rozhodol pre NEtemperovanie a budem riesit prace na pozemku, este taka otazocka, to obkopanie zakladov a ich odizolovanie je nutne alebo nie, teda ak je dom nepodpivniceny?

    dakujem
    Nutne nie je skoro nic, ale je to odporucane. Pozri si temu a link co som tam dal - http://www.porada.sk/t144477-zateple...kladov-rd.html

    Temperovat novostavbu v zime alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.