Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri príjme za PN (SZCO) POZD?

Dobrý deň,

chcela som vás poprosiť o radu. Týka sa to príjmu ktorý poberam ako PN. Neviem či mam ten prijem dať ako PNZD alebo POZD.

Viete poradiť, ak som od 2/2010 PN ale nadalej platim odvody do ZP, môžem si teraz tu čiastku dať ako daňový výdavok. čo s tým preplatkom v roku 2011 čo mi pride to bude POZD?

do teraz som PN nebola , tak neviem ako mam postupovať, ešte aby malo nebolo mi odišla aj platba z trvaleho prikazu za september do socialky a ja som stale PN.

Prosim ak ma niekto nejaku skusenosť, ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil Dav : 02.11.10 at 09:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Jenny-jana Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela som vás poprosiť o radu. Týka sa to príjmu ktorý poberam ako PN. Neviem či mam ten prijem dať ako PNZD alebo POZD...
    Nemocenské dávky nie sú predmetom dane, t.j. účtuješ ako PNZD.

    Zákon o dani z príjmov
    § 9 Príjmy oslobodené od dane
    2) Od dane sú oslobodené aj
    a) dávky, podpory a služby z verejného zdravotného poistenia, 20) individuálneho zdravotného poistenia, 20) sociálneho poistenia, 21) nemocenského zabezpečenia a úrazového zabezpečenia, 40) dôchodky zo starobného dôchodkového sporenia40a) vrátane plnenia z tohto sporenia podľa osobitného predpisu40b) a plnenia z povinného zahraničného poistenia rovnakého druhu,

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    A ako zaúčtujem preplatok, ktorý mi vyjde z odvodov do SP a ktorý mi SP vráti /časť mesiaca som PN a odvod do SP odvediem za celý mesiac/. Som SZČO, vediem JÚ. Ja som to dával ako POZD, takže teraz ste ma dostali do pomykova ... Takisto aj pri RZZP preplatok som dával ako POZD. Je to nesprávne?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Jenny-jana Pozri príspevok
    Ďakujem, ale odvody ktore platim su danovým vydavkom ?

    áno, odvody sú daňovým výdavkom

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    dobrava Pozri príspevok
    A ako zaúčtujem preplatok, ktorý mi vyjde z odvodov do SP a ktorý mi SP vráti /časť mesiaca som PN a odvod do SP odvediem za celý mesiac/. Som SZČO, vediem JÚ. Ja som to dával ako POZD, takže teraz ste ma dostali do pomykova ... Takisto aj pri RZZP preplatok som dával ako POZD. Je to nesprávne?

    ak vráti SP časť odvodov, ja to dávam ako VOZD (výdavok) s mínusom

    Ako postupovať pri príjme za PN (SZCO) POZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.