Zavrieť

Porady

Kupa zlatych retiazok

Vie mi niekto poradit kde by sa dali za dobru cenu kupit zlate retiazky na nete, resp v okoli Popradu? Mate aj nejake skusenosti s kupou zlata cez internet? Aka ja teraz priemerna cena za 1g zlata? A co tak kupa zlata zo zalozni??? ( aj ked zalozne asi nie. chcem to pre seba a neskor aj pre znamych k roznym prilezitostiam )
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit kde by sa dali za dobru cenu kupit zlate retiazky na nete, resp v okoli Popradu? Mate aj nejake skusenosti s kupou zlata cez internet? Aka ja teraz priemerna cena za 1g zlata? A co tak kupa zlata zo zalozni??? ( aj ked zalozne asi nie. chcem to pre seba a neskor aj pre znamych k roznym prilezitostiam )
Cez net by som asi nekupoval ...teda ja určite nie !!!

Predajná cena je cca / ale fakt len cca / okolo 35 € ...
Nákupná je v pozícií okolo 16 € , ale dá sa pod dohode aj viac získať ...

Záložne sú fajn , dá sa aj jednať ...ak natrafíš na dobrého maníka , môžeš dobre nakúpiť .
Choď do väčších záložní , kde majú veľa tovaru , čiže dobrý výber .
Tým pádom je tam dosť ležiakov , ktorých sa potrebujú zbaviť . Čo sa týka puncov , tak tam by som sa nepravosti neobával ...skôr toho netu
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

buchač Pozri príspevok
Cez net by som asi nekupoval ...teda ja určite nie !!!

Predajná cena je cca / ale fakt len cca / okolo 35 € ...
Nákupná je v pozícií okolo 16 € , ale dá sa pod dohode aj viac získať ...

Záložne sú fajn , dá sa aj jednať ...ak natrafíš na dobrého maníka , môžeš dobre nakúpiť .
Choď do väčších záložní , kde majú veľa tovaru , čiže dobrý výber .
Tým pádom je tam dosť ležiakov , ktorých sa potrebujú zbaviť . Čo sa týka puncov , tak tam by som sa nepravosti neobával ...skôr toho netu
Tak suhlasim s tebou aj ja. Ja som to dal preto, ci nahodou niekto nema s tym dobre skusenosti. Tie zalozne mozu byt naozaj naj ale zas je to pouzivany tovar aj ked pri zlate a ked si ho das vycistit je to viac menej jedno asi....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pocula som nazor, ze zo zalozne sice moze byt kvalitny tovar, ale je zatazeny nejakou zlou energiou, pretoze ten, kto ho tam dal a nevyzdvihol si ho spat, bol vo financnej tiesni a nerad sa svojej veci zbavoval.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Tak suhlasim s tebou aj ja. Ja som to dal preto, ci nahodou niekto nema s tym dobre skusenosti. Tie zalozne mozu byt naozaj naj ale zas je to pouzivany tovar aj ked pri zlate a ked si ho das vycistit je to viac menej jedno asi....
Čo myslíš ????
Asi by som predsa nepísal ...

Svojho času som kúpil retiazku ...zľava na nej bola cca 8.000 / fakt si nepamätám ...
Fantastická kúpa to bola ...

Zlato ????
Používané ...nehrozí ...máš predsa oči ...

Len jedno doporučujem ...
Kupuj s tým , komu kupuješ ...záložne tovar nazad veľmi nechcú nazad brať ...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

buchač Pozri príspevok
Čo myslíš ????
Asi by som predsa nepísal ...

Svojho času som kúpil retiazku ...zľava na nej bola cca 8.000 / fakt si nepamätám ...
Fantastická kúpa to bola ...

Zlato ????
Používané ...nehrozí ...máš predsa oči ...

Len jedno doporučujem ...
Kupuj s tým , komu kupuješ ...záložne tovar nazad veľmi nechcú nazad brať ...
Tak ja by som si aj kupil zo zalozne ja s tym nemam problem ale znamych by som do zalozne netahal... Len do orig predajne
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
durisovad Pozri príspevok
Pocula som nazor, ze zo zalozne sice moze byt kvalitny tovar, ale je zatazeny nejakou zlou energiou, pretoze ten, kto ho tam dal a nevyzdvihol si ho spat, bol vo financnej tiesni a nerad sa svojej veci zbavoval.
Nechcela by som nič, čoho sa musel niekto vzdať napr. pre zlú životnú situáciú, nemoc, ba dokonca niekedy aj smrť , brrrrrrrr u mňa nehrozí nákup v záložni.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mám zlaté šperky zo záložne /kamarát-zlatník má záložňu/ už som to tu niekde písala, dajú sa tam nájsť pekné kúsky, veľa krát je to naozaj šperkárska stará-ručná robota, také veci sa v dnešných balkánskych zlatníctvach nedajú kúpiť.
nad tou zlou energiou som sa ešte nezamýšľala, ale teraz sa bojím, že budem pretože začínam veriť na takéto veci
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Melnick Pozri príspevok
Nechcela by som nič, čoho sa musel niekto vzdať napr. pre zlú životnú situáciú, nemoc, ba dokonca niekedy aj smrť , brrrrrrrr u mňa nehrozí nákup v záložni.
Ale casto to tam ludia davaju pre alkohol, cigarety, drogy....... A to mi luto nie je.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Tak ja by som si aj kupil zo zalozne ja s tym nemam problem ale znamych by som do zalozne netahal... Len do orig predajne
...ale tento výraz , toto slovíčka ma zaráža , pozastavilo ma ...

Neviem síce , čo to v Tvojom ponímaní znamená , no v mojom je to mimo okruh mojej rodiny ...a týmto sa zlato nekupuje ...
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

stanco007 Pozri príspevok
Tak ja by som si aj kupil zo zalozne ja s tym nemam problem ale znamych by som do zalozne netahal... Len do orig predajne
ja origo predajňu už nikdy stačilo mi pred rokom
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
lujza.j Pozri príspevok
ja origo predajňu už nikdy stačilo mi pred rokom
Však aj to zo záložne muselo byť raz kúpené v "origo", takže nechápem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Melnick Pozri príspevok
Však aj to zo záložne muselo byť raz kúpené v "origo", takže nechápem.
ale nie u obchodníkov balkánskeho typu a navyše som písala, že sa dájú v záložni kúpiť šperky robené ručne a to je iná zlatnícka robota, ako to čo je vybúchané na stroji.
Naposledy upravil lujza.j : 03.11.10 at 20:16
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
aj nové zlato sa dáva do záložne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bettylou Pozri príspevok
aj nové zlato sa dáva do záložne
ja už mám nato oko
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
ja už mám nato oko
Heeeej ?????

A postačuje ???

Ja som si vždy myslel , že na zlato sú potrebné peniaze ....

Zlatokopky ale majú na to iné orgány ...orgán ...že čierna diera ...
0 1
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

buchač Pozri príspevok
...ale tento výraz , toto slovíčka ma zaráža , pozastavilo ma ...

Neviem síce , čo to v Tvojom ponímaní znamená , no v mojom je to mimo okruh mojej rodiny ...a týmto sa zlato nekupuje ...
Myslel som to tak, ze ja nemam problem si kupit zlato aj zo zalozne ale rodine a znamym by som kupoval len v predajni... Podla mna by to kus hlupo vyzeralo keby im idem kupit sperk do zalozne s nimi aby si vybrali
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dobrý, u nás v záložni predavajú aj úplne nové zlato, a aj z katalogu sa da objednat, pomerne lacnejšie niekedy aj o 50% ako v bežných obchodoch cca za 20 € g ale teraz nie som si ista , naposledy som kupovala pred dvoma rokmi..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Už som to písal.Nikdy by som nekupoval v záložni,alebo v obchode.Kupujem len u môjho známeho zlatníka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Len trošku doplním že so šperkami je to ako s autami, takže kľudne sa môže stáť že 95 % ceny konkrétneho šperku je značka zlatníka...

Mal som vybratý jeden jednoduchučký diamantový prsteň v ČR u renomovaného zlatníka pre manželku. Vyšiel 628 eur.
Prišiel som k jednému mladému zlatníkovi v mieste bydliska a povedal som presne čo chcem, ako to má vypadať, urobili sme taký náčrt a že tam má osadiť diamant v určitej kvalite s určitými parametrami...
Výsledok? Za 230 eur má manželka prsteň s diamantom o 1 desatinu milimetra väčším /čo u týchto predmetov nie je zanedbateľné/ presne rovnakých kvalitatívnych parametrov ako bol v ČR spolu s certifikátom pravosti, celková gramáž prsteňa je ešte vyššia /3,3g/ a prsteň je podobný, akurát je tam menej vyrytých somarín /ornamentov/, ktoré sme tam ani nechceli...
Ak by som tento prsteň išiel predávať za rok - dva, možno dostanem zaň viac ako za ten skoro 3 x drahší... nakoľko je tam drahší kameň...

Zásada druhá: hotový šperk, ktorý je už vyrobený môže byť /väčšinou je/ 2x a viac drahší ako šperk na zakázku kde sa cena počíta za gramáž zlata, ktorá nepustí, za prácu a kameň...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja zásadne kupujem zlato v Dubai , je tam o 50% lacnejšie
to je ale trochu ďalej od Popradu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať