Zavrieť

Porady

prehrievanie cpu

prehrieva sa my procesor meral som teplotu cez speedfan a pri hre teplota viskoči aj na 80C a vtedy ho vypne nanašal som už aj teplovodivu pastu ale nepomohlo čo mam robyt? prosim pomoc
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

1. zvysit vikon CPU
2. dat kvalitnejsi chladic/fan
3. nehrat sa
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Fero11 Pozri príspevok
1. zvysit vikon CPU
2. dat kvalitnejsi chladic/fan
3. nehrat sa
A niekedy pomôže i povysávať prach z chladiča
0 0
david907 david907

david907 je offline (nepripojený) david907

Fero11 Pozri príspevok
1. zvysit vikon CPU
2. dat kvalitnejsi chladic/fan
3. nehrat sa
kde mam zvyšit vikon CPU
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

kupit novy CPU
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Aký je ten procesor ?
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Vela pasty ... daj menej.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Alebo ArcticCooling MX-2, je lacnejsia ako AS a skoro taka dobra (4g stoja pod 4E v porovnani s 3,5g AS5 za 6.28E).
AS ma nevyhodu, trva aj 200 hodin kym sa zahori a to sa mi nepaci, pri prevadzke 4 hodiny denne je to skoro 2 mesiace kym zacne fungovat.
Ale zatial davam AS5 kedze jedno balenie vydrzi dost vela CPU montazi.
Treba jej dat tolko ako je zrnko ryže, nie viac. Najviac tepla ide s die CPU ktore ma par milimetrov stvorcovych a je v stede.
Jo a odmastit CPU aj chladic, najlepsie cistym liehom denaturovanym, nie takym 52% s prichutou sliviek
1 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

David - sú tu všelijaké rady, všetky sú dobré, ale myslím že by si mal o tvojom PC najprv trochu viac napísať, aby sa tu "neplytvalo" písaním a rady boli "na mieru".
Je ten počítač už nejaký čas v prevádzke, alebo je nový a hneď má tieto problémy? U každého by sa malo postupovať inak.
- Ak je nový tak je pravdepodobne špatne navrhnutý a vtedy by si mal uvažovať nad lepším chladičom pre procesor a zlepšiť vetranie v skrinke (prívod studeného a odsávanie teplého vzduchu zo skrinky). Tiež si prever ako píše salvoško koľko a akej pasty si naniesol.
- ak bol počítač už chvíľu v prevádzke a predtým sa neprehrieval, tak chyba bude v zanesených chladičoch, prachových filtroch, alebo ventilátory nejdú na plný výkon, môže byť aj zanesený prachom prívod studeného vzduchu. Alebo nie je dostatočne odsávaný teplý vzduch zo skrinky, všetko prever a naprav. Nerobil si nejaké úpravy v skrinke - "nerozhádzal" si káblovanie tak že teraz prekáža prúdeniu vzduchu okolo chladiča procesora?
Nemenil si procesor na výkonnejší ale chladič zostal z pôvodného?
1 0
david907 david907

david907 je offline (nepripojený) david907

Stevo5 Pozri príspevok
David - sú tu všelijaké rady, všetky sú dobré, ale myslím že by si mal o tvojom PC najprv trochu viac napísať, aby sa tu "neplytvalo" písaním a rady boli "na mieru".
Je ten počítač už nejaký čas v prevádzke, alebo je nový a hneď má tieto problémy? U každého by sa malo postupovať inak.
- Ak je nový tak je pravdepodobne špatne navrhnutý a vtedy by si mal uvažovať nad lepším chladičom pre procesor a zlepšiť vetranie v skrinke (prívod studeného a odsávanie teplého vzduchu zo skrinky). Tiež si prever ako píše salvoško koľko a akej pasty si naniesol.
- ak bol počítač už chvíľu v prevádzke a predtým sa neprehrieval, tak chyba bude v zanesených chladičoch, prachových filtroch, alebo ventilátory nejdú na plný výkon, môže byť aj zanesený prachom prívod studeného vzduchu. Alebo nie je dostatočne odsávaný teplý vzduch zo skrinky, všetko prever a naprav. Nerobil si nejaké úpravy v skrinke - "nerozhádzal" si káblovanie tak že teraz prekáža prúdeniu vzduchu okolo chladiča procesora?
Nemenil si procesor na výkonnejší ale chladič zostal z pôvodného?
Pc je uy dost stary asi 4 roky procesor AMD anthol 64 X2 dual core processor 2.30 ghz
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

david907 Pozri príspevok
Pc je uy dost stary asi 4 roky procesor AMD anthol 64 X2 dual core processor 2.30 ghz
ak 4 roky nemal problém s prehrievaním, až teraz, skontroluj či je ventilátor na chladiči v poriadku, ak áno, najlepšie bude ak dáš dole chladič, odmontuješ ventilátor a riadne vysprchuješ chladič. Keď sa vysuší, očistíš spodnú časť liehom, podobne aj cpu (šetrne), natrieš cpu teplovodivou pastou (jemnú vrstvu- keď dáš veľa aj tak sa len vytlačí von) a poskladáš nazad...
ak si netrúfaš, pomôže aj vyfúkať chladiče a skrinku vzduchom z kompresora...
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A nie je chladič ako chladič.
0 0
david907 david907

david907 je offline (nepripojený) david907

može to biť chyba aj v matičnej doske
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Prosim Vas - je teplota CPU 69 C - vysoka, alebo normalna pre
Amd Athlon XP 2500+ 1,83 GHz

Dakujem
0 0
Danny778 Danny778

Danny778 je offline (nepripojený) Danny778

mne sa prehrievala RAM-ka, kedze mam windows 7 a slabu RAM-ku, blue screeny boli na dennom poriadku...nova RAM-ka nepomohla lebo sice bola rovnakeho typu ale mierne odlisna. ide o to ze som to vyriesil jednoducho: odmontoval som bocny kryt a funguje to doteraz
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Danny778 Pozri príspevok
mne sa prehrievala RAM-ka, kedze mam windows 7 a slabu RAM-ku, blue screeny boli na dennom poriadku...nova RAM-ka nepomohla lebo sice bola rovnakeho typu ale mierne odlisna. ide o to ze som to vyriesil jednoducho: odmontoval som bocny kryt a funguje to doteraz
Ak je slabá RAM ,tak Win7 šľape pomaly a nenaskakuje blue screen.Na Win7 stačí RAM 1GB . Ak sa bude priehrievať zdroj ,tak ho ponoríš do vody?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ide o to ze som to vyriesil jednoducho: odmontoval som bocny kryt a funguje to doteraz
....odstránil si následky, ale príčinu si tam ponechal - prehrievanie. Prečo sa prehrieva?
1) Špina a prach - vyčistiť
2) Osie hniezdo - vodiče a dátové káble krížom krážom a nie je voľný priebeh vzduchu)
3) Nedostatočný odvod teplého vzduchu - zanesené lopatky na ventilátoroch, malé ventilátory, malý počet ventilátorov, pasívne chladenie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kergulaan Pozri príspevok
Prosim Vas - je teplota CPU 69 C - vysoka, alebo normalna pre
Amd Athlon XP 2500+ 1,83 GHz

Dakujem

Je to teplota v rámci pracovného rozpätia. Max. pracovná teplota pre Athlon 2500 je 85 st.C.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...onxp-3000.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD...2500DKV4D.html

Otázne je, pri akej záťaži je táto teplota. Ak pri vysokej záťaži, je to OK. AK v kľude, je potrebný lepší chladič.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

U mňa je teplota bez záťaže okolo 25-30°C, pri záťaži "vyskočí" na 50°C (ale to som si porobil poriadok v kastli, pravidelne čistím, mám dobrý odvod vzduchu z kastle).
0 0
Danny778 Danny778

Danny778 je offline (nepripojený) Danny778

Vlado40 Pozri príspevok
Ak je slabá RAM ,tak Win7 šľape pomaly a nenaskakuje blue screen.Na Win7 stačí RAM 1GB . Ak sa bude priehrievať zdroj ,tak ho ponoríš do vody?
aj slape pomaly ale aj naskakovalo blue screen, pisalo ze kvoli prehrievaniu komponetu (s najvacsou pravdepodobnostou RAM, btw 512 ), mohlo to byt sposobene aj tesnym priestorom, v ktorom je bedna umiestnena...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať