Zavrieť

Porady

platnosť výpovede podľa §63odst.l

27.10.som našla lístok že mam na pošte doporučený list od zamestnávateľa,
28.10, ráno som dala zamestnávateľovi PN od 28.10.
29.10. som našla lístok že mám na pošte doporučený list od zamestnávateľa do vlastných rúk poštár ma nezastihol
obidva listy som prevzala 2.11 počas PN, je výpoveď platná?ak nie
ako mám postupovať, som stále na PN Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Havko Pozri príspevok
27.10.som našla lístok že mam na pošte doporučený list od zamestnávateľa,
28.10, ráno som dala zamestnávateľovi PN od 28.10.
29.10. som našla lístok že mám na pošte doporučený list od zamestnávateľa do vlastných rúk poštár ma nezastihol
obidva listy som prevzala 2.11 počas PN, je výpoveď platná?ak nie
ako mám postupovať, som stále na PN Ďakujem za odpoveď.
Výpoveď si dostala podľa § 63 ods. 1 písmeno?
1 0
Havko Havko

Havko je offline (nepripojený) Havko

pís.b/ZP
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Havko Pozri príspevok
27.10.som našla lístok že mam na pošte doporučený list od zamestnávateľa,
28.10, ráno som dala zamestnávateľovi PN od 28.10.
29.10. som našla lístok že mám na pošte doporučený list od zamestnávateľa do vlastných rúk poštár ma nezastihol
obidva listy som prevzala 2.11 počas PN, je výpoveď platná?ak nie
ako mám postupovať, som stále na PN Ďakujem za odpoveď.
zamestnávateľ počas PN nemôže dať z-covi výpoveď, až po ukončení PN.
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Havko Pozri príspevok
pís.b/ZP
v tom prípade je výpoveď neplatná, nakoľko sa na teba vzťahuje zákaz výpovede.
Zákaz výpovede
§ 64

(1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to

a) v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného pre chorobu alebo úraz, ak si túto neschopnosť úmyselne nevyvolal alebo nespôsobil pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok, a v dobe od podania návrhu na ústavné ošetrovanie alebo od nástupu na kúpeľnú liečbu až do dňa ich skončenia,
b) pri povolaní na výkon mimoriadnej služby v období krízovej situácie odo dňa, keď bol zamestnanec povolaný na výkon mimoriadnej služby doručením povolávacieho rozkazu alebo keď bol na výkon mimoriadnej služby povolaný mobilizačnou výzvou alebo mobilizačným oznámením, alebo ak bol zamestnancovi výkon mimoriadnej služby nariadený, až do uplynutia dvoch týždňov po jeho prepustení z tejto služby; to platí rovnako v prípade výkonu alternatívnej služby podľa osobitného predpisu,
c) v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke ,alebo keď sa osamelá zamestnankyňa alebo osamelý zamestnanec starajú o dieťa mladšie ako tri roky keď je zamestnankyňa a zamestnanec na rodičovskej dovolenke,
d) v dobe, keď je zamestnanec dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie,
e) v dobe, keď je zamestnanec pracujúci v noci uznaný na základe lekárskeho posudku dočasne nespôsobilým na nočnú prácu.

(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.

(3) Zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi

a) z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a),
6 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

drobeceva Pozri príspevok
zamestnávateľ počas PN nemôže dať z-covi výpoveď, až po ukončení PN.
vsak nedostala vypoved pocas PN, ale pred nou
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bubkoch Pozri príspevok
vsak nedostala vypoved pocas PN, ale pred nou
To nie je také isté, či pred.
Havko, dopíš dátum vystavenia, ktorý je uvedený na výpovedi.
Nie je podstatný dátum napísania výpovede, ale jej prevzatia - viď ďalšie príspevky.
Naposledy upravil Llívia : 03.11.10 at 20:10
0 0
Havko Havko

Havko je offline (nepripojený) Havko

na výpovedi je datum 25,10 ale poslali to prečo neskôr neviem, tu sa to nejak prieči a to nás pletie
0 0
Havko Havko

Havko je offline (nepripojený) Havko

to nie je také isté, potrebujeme vedieť čo je rozhodujúce,prevzatie alebo datum na liste, ktorý môže byť aj týždeň starý
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Rozhoduje dátum prevzatia, nakoľko Ty si si list do vlastných rúk prevzal.
4 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

terezamaria Pozri príspevok
Rozhoduje dátum prevzatia, nakoľko Ty si si list do vlastných rúk prevzal.
ma zaklade coho ?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

terezamaria Pozri príspevok
Rozhoduje dátum prevzatia, nakoľko Ty si si list do vlastných rúk prevzal.
bubkoch Pozri príspevok
ma zaklade coho ?
Na základe toho, že rozhodujúci je stav, kedy nadobudla právnu účinnosť výpoveď, t.j. doručenie. Havko prevzala výpoveď 2.11.2010. To už bola na PN, takže dostala výpoveď v ochrannej dobe, kedy ju dostať nemôže - viď príspevok od Rodina1.
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
bubkoch Pozri príspevok
ma zaklade coho ?
Čo na základe čoho?
Veď si list do vlastných rúk prevzal, keď už bol PN, t.j. vráti ho zamestnávateľovi, že neakceptuje list, ktorý si prevzal, nakoľko je od 28.10. PN.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Llívia o minútu si ma predbehla Ale to nič nemení na veci.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

terezamaria Pozri príspevok
Čo na základe čoho?
Veď si list do vlastných rúk prevzal, keď už bol PN, t.j. vráti ho zamestnávateľovi, že neakceptuje list, ktorý si prevzal, nakoľko je od 28.10. PN.
Nie, že ho neakceptuje, ale že výpoveď je neplatná. Vyzerá to ako hra so slovíčkami, ale je to podstatný rozdiel:
Zákonník práce § 79
(1) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi neplatnú výpoveď alebo ak s ním neplatne skončil pracovný pomer okamžite alebo v skúšobnej dobe a ak zamestnanec oznámil zamestnávateľovi, že trvá na tom, aby ho naďalej zamestnával, jeho pracovný pomer sa nekončí, s výnimkou, ak súd rozhodne, že nemožno od zamestnávateľa spravodlivo požadovať, aby zamestnanca naďalej zamestnával. Zamestnávateľ je povinný zamestnancovi poskytnúť náhradu mzdy. Táto náhrada patrí zamestnancovi v sume jeho priemerného zárobku odo dňa, keď oznámil zamestnávateľovi, že trvá na ďalšom zamestnávaní, až do času, keď mu zamestnávateľ umožní pokračovať v práci alebo ak súd rozhodne o skončení pracovného pomeru.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

terezamaria Pozri príspevok
Čo na základe čoho?
Veď si list do vlastných rúk prevzal, keď už bol PN, t.j. vráti ho zamestnávateľovi, že neakceptuje list, ktorý si prevzal, nakoľko je od 28.10. PN.
cize staci nepreberat zasielky od zamestnavatela, resp. pred prebratim sa hodit na PN, a v podstate mi nie je mozne dat vypoved ? zaujimave
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Terezamria, to som takú múdru odpoveď vyčítala v komentári k Zákonníku práce. Zase som o niečo múdrejšia aj vďaka tebe a predchádzajúcim príspevkom (musela som si overiť, že hovoríte pravdu).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bubkoch Pozri príspevok
cize staci nepreberat zasielky od zamestnavatela, resp. pred prebratim sa hodit na PN, a v podstate mi nie je mozne dat vypoved ? zaujimave
Keď výpoveď zaslanú poštou nepreberieš, tak sa výpoveď považuje za doručenú, akonáhle ju pošta vráti zamestnávateľovi ako nedoručiteľnú zásielku. Nič nezískaš, iba trochu posunieš dátum skončenia prac. pomeru.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Llívia Pozri príspevok
Nie, že ho neakceptuje, ale že výpoveď je neplatná. Vyzerá to ako hra so slovíčkami, ale je to podstatný rozdiel:
Zákonník práce § 79
(1) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi neplatnú výpoveď alebo ak s ním neplatne skončil pracovný pomer okamžite alebo v skúšobnej dobe a ak zamestnanec oznámil zamestnávateľovi, že trvá na tom, aby ho naďalej zamestnával, jeho pracovný pomer sa nekončí, s výnimkou, ak súd rozhodne, že nemožno od zamestnávateľa spravodlivo požadovať, aby zamestnanca naďalej zamestnával. Zamestnávateľ je povinný zamestnancovi poskytnúť náhradu mzdy. Táto náhrada patrí zamestnancovi v sume jeho priemerného zárobku odo dňa, keď oznámil zamestnávateľovi, že trvá na ďalšom zamestnávaní, až do času, keď mu zamestnávateľ umožní pokračovať v práci alebo ak súd rozhodne o skončení pracovného pomeru.
Llívia budem Ti trošku oponovať. Ten list neakceptuje, nakoľko je v ňom niečo, čo sa jej netýka.
Ona nemá prečo písať, že výpoveď je neplatná. Tá výpoveď sa k nej nemala vôbec dostať. A keďže porušili akékoľvek platné §§§Zákonníka práce, je to
neakceptovateľné.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Llívia Pozri príspevok
Keď výpoveď zaslanú poštou nepreberieš, tak sa výpoveď považuje za doručenú, akonáhle ju pošta vráti zamestnávateľovi ako nedoručiteľnú zásielku. Nič nezískaš, iba trochu posunieš dátum skončenia prac. pomeru.
to mi je jasne ...
a co s tou PN pred prebratim ?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

terezamaria Pozri príspevok
Llívia budem Ti trošku oponovať. Ten list neakceptuje, nakoľko je v ňom niečo, čo sa jej netýka.
Ona nemá prečo písať, že výpoveď je neplatná. Tá výpoveď sa k nej nemala vôbec dostať. A keďže porušili akékoľvek platné §§§Zákonníka práce, je to
neakceptovateľné.
stale nechapem ... preco sa k nej nemala vypovd dostat ? ktory konkretny § zamestnavatel porusil, ked odosielal vypoved v den, kedy zamestnanec NEBOL na PN ale v praci ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať