Zavrieť

Porady

Súbeh zamestnania a preplatok na odvodoch

Ahojte,
mám 2 spoločnosti a zamestnávam tam pracovníkov na TPP. V jednej na 40%-úväzok a v druhej na 60%-úväzok. Jeden zamestnanec si dal spraviť súbeh zamestnaní a v SP mu vyšiel preplatok na nem.poistnom vo výške 900 eur od roku 2006 do 9/2010. SP mu to poslala na účet a on mi tento doklad predložil. Domnievam sa, že tie peniaze podliehajú zdaneniu.... Čo mám robiť s tými 900 Eur? Mám mu ich dať do mzdy a zdaniť? Alebo to má vplyv aj na odvody? Je jedno do ktorej spoločnosti zahrniem tie peniaze?
Ešte som sa s tým nestretla, tak prosím o pomoc.... zajtra musím zaplatiť mzdy a už len toto mi chýba...

Ďakujem za každú pomoc.
Naposledy upravil Dav : 04.11.10 at 20:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Vrátené poistné za minulé roky je síce zdaniteľným príjmom, ale keďže to SP vrátila priamo zamestnancovi, nie ste platiteľom tohoto príjmu - platiteľom je SP. Takže do miezd mu to nezahŕňate.

    kocka503 je offline (nepripojený) kocka503

    kocka503
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Vrátené poistné za minulé roky je síce zdaniteľným príjmom, ale keďže to SP vrátila priamo zamestnancovi, nie ste platiteľom tohoto príjmu - platiteľom je SP. Takže do miezd mu to nezahŕňate.
    Aha, takže mu to budem zdaňovať v ročnom zúčtovaní, alebo si bude musieť daňové priznanie robiť sám? Ďakujem

    kocka503 je offline (nepripojený) kocka503

    kocka503
    No oni mi poslali iba obyčajné tlačivo, že potvrdzujú úhradu tej čiastky na jeho číslo účtu. Je toto nebodaj patová situácia?
    Naposledy upravil kocka503 : 04.11.10 at 19:53

    kocka503 je offline (nepripojený) kocka503

    kocka503
    Tiež by ma zaujímalo, čo SP urobí, ak mi ten zamestnanec ochorie a ja mu vystavím potvrdenie na účely nemocenskej dávky. Na tom potvrdení predsa bude uvedená vyššia čiastka VZ, ako v skutočnosti odviedol. (veď môj mzdový program nevie, že SP mu tie peniaze vrátilo...) Už vidím aký guláš z toho bude....

    Súbeh zamestnania a preplatok na odvodoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.