Zavrieť

Porady

Ako sa starať o orchideu Vanda?

Dobrý deň v júni tohto roku som dostala Vandu, ktorá nádherne kvitla žlto oranžovou farbou. No po určitom čase jej začali vo veľkom žltnúť a opadávať listy. Mám ju voľne zavesenú na východnej strane. Ponáram ju do odstátej vody 1x za týždeň a každý deň ju rosím. Neviem čo robím zle ale nerada by som o ňu prišla. Za rady vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Zizka001 Pozri príspevok
    Dobrý deň v júni tohto roku som dostala Vandu, ktorá nádherne kvitla žlto oranžovou farbou. No po určitom čase jej začali vo veľkom žltnúť a opadávať listy. Mám ju voľne zavesenú na východnej strane. Ponáram ju do odstátej vody 1x za týždeň a každý deň ju rosím. Neviem čo robím zle ale nerada by som o ňu prišla. Za rady vopred ďakujem
    Ahoj,

    ja mam tuto pomarancovu vandu v sklenenej vaze, je citliva na prievan, mam ju umiestnenu na zapadnej strane, mierne pritienenu , ale nie velmi, len ked je velmi prudke slnko, inak robim presne to co Ty, raz za tyzden ju namocim na dve hodinky , ale len korene, obcas do tej vody pridam par kvapiek hnojiva na orchideje, nerosim ju.To iste robim i s fialovou Vandou, pomarancova mi kvitla tohoto roku 4 krat, fialova ani raz.Tiez som ich mala zavesene, ale zistila som, ze su naozaj citlive na prievan.V skle sa im dari, niekde v albume by som ju i mala mat odfotenu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gababu1 Prosim vas,tu pišete o Vandach..mate ich neskutočne,.,aj Vandy a aj ostatne orchideiky...prosim vas,kde by som mohla Vandu zohnat???dakuejm Gabika
    lujza.j hornbachu,bamaxe
    gababu1 Dakujem krásne
      zbaliť

    Ako sa starať o orchideu Vanda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.