Zavrieť

Porady

VšZP - elektronické služby

Poprosím zamestnávateľov ktorí podávajú mesačné výkazy, prihlášky, odhlášky zamestnancov a ostatné doklady do VšZP akú používajú elektronickú službu "KONTAKT" alebo "KOMPLET" ?, a vie niekto vysvetliť aký je medzi nimi rozdiel????
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem sa spytat, ci VšZP poskytuje taku moznost ako Socialna poistovna, ze ako externy uctovnik mozem podavat vykazy za viacerych klientov, z jedneho konta (mojho) na zaklade splnomocneni. Nejako to tam u nich na webe neviem najst. Iba moznost splnomocnenia pre svojho zamestnanca. Ja som ale neni ani zamestannec a chcela by som to podavat az vaicerych.

    Alebo musim kazdemu klientovi vybavit samostatne konto na meno konatela a poslat ho na VšZP?

    Dakujem.
    Áno, je to možné. Ja momentálne posielam výkazy do VšZP elektronicky za dvoch klientov... Použiješ toto splnomocnenie:
    Plnomocenstvo</SPAN></SPAN>


    .................................................. ................................................ (názov a sídlo splnomocniteľa) zastúpený štatutárnym zástupcom .................................................. .......... (meno a priezvisko) týmto</SPAN>

    splnomocňujem</SPAN>

    meno a priezvisko: .................................................. .................................................. .....</SPAN>

    bytom: .................................................. ................</SPAN>

    číslo OP: .........................................</SPAN>

    na používanie elektronických služieb Internetového portálu VšZP:</SPAN>

    Platiteľ poistného Kontakt *) </SPAN>v rozsahu uvedenom v čl. III B, ods. 2 (a) Všeobecných podmienok pre poskytovanie a používanie </SPAN>elektronických služieb Internetového portálu VšZP.</SPAN>

    Platiteľ poistného Prehľad *) </SPAN>v rozsahu uvedenom v čl. III B, ods. 2 (b) Všeobecných podmienok pre poskytovanie a používanie </SPAN>elektronických služieb Internetového portálu VšZP.</SPAN>

    Platiteľ poistného Komplet *) </SPAN>v rozsahu uvedenom v čl. III B, ods. 2 (c) Všeobecných podmienok pre poskytovanie a používanie </SPAN>elektronických služieb Internetového portálu VšZP.</SPAN>

    Poskytovateľ ZS *) </SPAN>v rozsahu uvedenom v čl. III B, ods. 3 (a) Všeobecných podmienok pre poskytovanie a používanie </SPAN>elektronických služieb Internetového portálu VšZP.</SPAN>

    *) nehodiace sa prečiarknite</SPAN></SPAN>


    .................................................. ..........</SPAN></SPAN>
    Podpis splnomocniteľa</SPAN></SPAN>
    Plnú moc prijímam.</SPAN></SPAN>

    Dňa: ................................. .................................................. ...........</SPAN></SPAN>
    Podpis splnomocnenca</SPAN></SPAN>


    Úradné osvedčenie podpisu splnomocniteľa :</SPAN></SPAN>

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    anja111 ti dala oficiálnu plnú moc aká je na portáli všzp po prihlásení do: elektronické služby/meno+heslo/nová žiadosť o es. keď tam klikneš (obr) vyskočí súbor rtf vytlačíš podpíšeš, dáš podpísať tomu za koho budeš podávať a ten si nechá podpis overiť u notára + vytlačiť z portálu vypísanú zmluvu medzi všzp a subjektom.
    Naposledy upravil srska : 03.10.11 at 16:19 Dôvod: gramatika
    plnomocenstvo.jpg  

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    telefonicky odkonzultuj na 0850 003 003 - mala by stačiť

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Pri službe KONTAKT môžeš podávať dávky cez elektronickú podateľňu a cez službu KOMPLET môžeš okrem podávania dávok prezerať aj údaje o platiteľovi.
    Ja využívam službu KOMPLET.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte,

    chcem sa spytat, ci VšZP poskytuje taku moznost ako Socialna poistovna, ze ako externy uctovnik mozem podavat vykazy za viacerych klientov, z jedneho konta (mojho) na zaklade splnomocneni. Nejako to tam u nich na webe neviem najst. Iba moznost splnomocnenia pre svojho zamestnanca. Ja som ale neni ani zamestannec a chcela by som to podavat az vaicerych.

    Alebo musim kazdemu klientovi vybavit samostatne konto na meno konatela a poslat ho na VšZP?

    Dakujem.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    plnú moc u všzp tuším vygeneruje systém (už som to dávno nerobil) - ak nie, opravte ma

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ked mam od klienta generalne zastupovanie pred zdravotnou poistovnou, tak dufam staci ta moja plna moc. alebo mam spravit toto plnomocenstvo v jeho mene a splnomocnovat mna? Podpisem obe strany - "v zastupeni" a moj podpis, a na druhej strane zase ja?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ano ano, viem ze je to oficialna. Ale ked mam notarom overenu plnu moc - zastupovanie pred Zdravotnou poistovnou, ci myslite ze mi vezmu taku plnu moc, alebo musim vymyslat aj tuto "ich" plnu moc. Lebo preto mam generalne zastupovanie pred ZP, lebo sa s klientom velmi tazko spojim. Podpisujem za neho vykazy mesacne. Je jasne ze od neho dalsiu plnu moc nedostanem (nestretnem sa s nim).

    Preto sa pytam, ci ma zmysel robit toto plnomocenstvo od VšZP a na teda na obidvoch stranach by bol moj podpis, alebo staci ta moja originalna plna moc, ktoru mam uz dva roky?

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    Kontakt-podávanie dávok platiteľa poistného cez elektronickú podateľňu
    Komplet-podávanie dávok platiteľa poistného cez elektronickú podateľňu a prezeranie jeho údajov
    My používame pre istotu Komplet.

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Kde zistím, či mám kontakt, alebo komplet? Podala som mesačný výkaz a teraz sa k nemu neviem dostať, aby som ho vytlačila!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.