Zavrieť

Porady

Čo je Partikelfilters?

Neviete mi náhodou niekto povedať, čo znamená, keď na aute zasvietila kontrolka "Partikenfilters" ?
Mame renault megan, diesel a vždy som hotová, keď tam na mňa začne niečo blikať. A ako na potvoru je piatok večer a do servisu sa už nedovolám.

ešte pridám z nemeckého návodu, ale veľmi múdra z toho nie som: "Die kontrolllampe leuchtet auf, um auf eine annähernde Sättigung des Filters hinzuweisen.
Um das Partikelfilter zu regenerieren, sollten Sie baldmöglichst bis zum Erlöschen der
Kontrolllampe mit 80 km/h unter Berücksichtigung der Verkehrssituation und etwaiger
Geschwindigkeitsbegrenzungen fahren.
Hinweis: In diesem Fall kann die Reinigung bis zu 20 Minuten dauern"

Vedel by mi niekto poradiť o čo ide?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Ide o filter pevných častíc pre dieselové motory.

    Zjednodušene povedané, ak to máš, tak sa ti z výfuku nechŕli kúdoľ čiernych "sadzí".

    Funguje na báze aditív, ktoré sa pridávajú do nafty. Asi ti došla tá kvapalina (aditívum/prísada), tak ju treba doplniť.
    Treba to čím skôr, inak sa ten systém môže pokaziť a je dosť drahý.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Je to signalizácia zanesenia filtra nejakou mechanickou nečistotou, ale čo s tým
    Haha, kým som to poslal je po funuse

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ďakujem za odpovede, už som si to naštudovala.

    problém je, že ke´d sa na mňa niečo v auto rozbliká, tak vždy z toho "chytím nervy" . Myslím. že už je to v pohode.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Je tam filter pevnych castic, ktory sa predovsetkym jazdou po meste naplni a ktory je potrebne po rozsvieteni kontrolky, plynulou jazdou mimo mesta rychlostou 80 km vycistit, to znamena ist dovtedy, kym kontrolka nezhasne, cim doslo k "vypaleniu filtra" a teda obnoveniu jeho spravnej cinnosti. Ak ani po takej jazde kontrolka nezhasne, tak je problem s filtrom, ktory je potrebne riesit v servise a pripravit sa na jeho vymenu, co predstavuje dost velku investiciu.

    Čo je Partikelfilters?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.