Zavrieť

Porady

výpočty v exceli suma, priemer ...

Ahoj, tak mám zasa otázku prikladám súbor, v ktorom som síce všetko vypočítala ale neviem či postupnosť alebo princíp bol správny, keďže mi to robilo problémy ... v prílohe priamo v súbore som napísla, čo presne by som potrebovala poradiť ... ide o to, že keď niečo v tabulke vypočítam, iné hodnoty mi to zmení a sú nesprávne ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    Alyssa Pozri príspevok
    Tak, mám tu slovenčinu, tkže average = priemer, lenže cez to som to robila a ako som písala, označila som tabuľku a dala som maximumu, potom som ju opäť označila a dala som priemer a potom opäť a dala som suma, no a potom sa mi zmenili hodnoty pre priemer a maximum, neviem prečo? Nemla som ani poňatia, že excel je taký komplikovaný
    predpokladám, že ti do priemeru a maxima bralo aj iné bunky, ktoré tam nemali byť. možno práve tú sumu a preto sa ti zmenili hodnoty. Skús to robiť tak, že si najskôr zadáš funkciu a potom rozsah buniek, ktoré tam chceš zahrnúť. tak sa ti nestane, že tam budeš mať zahrnuté niečo čo tam nemá byť.

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    pri výpočte priemeru použi funkciu average, nestane sa ti to, že sa pomýliš a priemeruješ sumu z piatich rokov počtom 4, tak ako to máš v druhej tabuľke v sĺpcoch. ešte by som tiež dal rok 2004 dopredu, nie na koniec a keďže hodnoty druhej tabuľky sa majú zmeniť o konštantu, tak tiež by som to robil cez vzorec. je to rýchlejšie a menšia šanca že sa pomýliš.

    Alyssa je offline (nepripojený) Alyssa

    Alyssa
    Kde je tá funkcia average? (myslím, že aj v škole sme ju používali, len je ťažké si tom kvante informácií, všetko zapamätať! ešte sa spýtam, prečo teraz keď chcem skpírovať nejaký stĺpček z druhej tabulky tak mi to prekopíruje len stĺpček s -15? DIK.

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    Alyssa Pozri príspevok
    Kde je tá funkcia average? (myslím, že aj v škole sme ju používali, len je ťažké si tom kvante informácií, všetko zapamätať! ešte sa spýtam, prečo teraz keď chcem skpírovať nejaký stĺpček z druhej tabulky tak mi to prekopíruje len stĺpček s -15? DIK.
    funkcia je uložená medzi štatistickými funkciami. dôležité je tiež akú verziu MS Office máš. Ak anglickú, tak je to average, ak slovenskú tak je to priemer a pod.

    Pri klasickom kopírovaní sa kopíruje vzorec v bunke. Ak chceš skopírovať hodnoty v bunkách tak postup je takýto:
    - označ si bunky, ktoré chceš skopírovať
    - postav sa na bunku, kde chceš prilepiť kopírovaný obsah a klikni pravým tlačitkom myši
    - vyber možnosť prilepiť špeciálne a potom možnosť hodnoty

    Alyssa je offline (nepripojený) Alyssa

    Alyssa
    Tak, mám tu slovenčinu, tkže average = priemer, lenže cez to som to robila a ako som písala, označila som tabuľku a dala som maximumu, potom som ju opäť označila a dala som priemer a potom opäť a dala som suma, no a potom sa mi zmenili hodnoty pre priemer a maximum, neviem prečo? Nemla som ani poňatia, že excel je taký komplikovaný

    výpočty v exceli suma, priemer ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.