Zavrieť

Porady

Dôchodca a dobrovoľné nemocenské poistenie

Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať - neviete náhodou, či bude od nového roka zmena v dobrovoľnom nemocenskom poistení týkajúca sa dôchodcov?? Je pravda, že dôchodcovia už nebudú môcť byť dobrovoľne nemocensky poistení??? Ďakujem krásne za odpovede.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.porada.sk/t150964-p6-co-v...ml#post1555494

Jedna téma s rovnakou tématikou bola zodpovedaná a aj uzatvorená, načo otváraš znova rovnakú tému? Stačí keď si pozrieš tú včerajšiu.
Naposledy upravil Melnick : 07.11.10 at 10:39
3 0
fabermit fabermit

fabermit je offline (nepripojený) fabermit

OK, sorry, nevšimla som si včerajší príspevok. Môžem len doplniť? Je tam, že dôchodca nebude môcť uzavrieť dobrovoľné nemocenské poistenie. A čo ak ho už uzatvorené má?? Zruší sa zmluva?? Vzťahuje sa to na uzatváranie nových zmlúv, alebo prestanú platiť aj zmluvy dávnejšie uzatvorené?? Vďaka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fabermit Pozri príspevok
OK, sorry, nevšimla som si včerajší príspevok. Môžem len doplniť? Je tam, že dôchodca nebude môcť uzavrieť dobrovoľné nemocenské poistenie. A čo ak ho už uzatvorené má?? Zruší sa zmluva?? Vzťahuje sa to na uzatváranie nových zmlúv, alebo prestanú platiť aj zmluvy dávnejšie uzatvorené?? Vďaka
DNP sa neuzatvára na základe zmluvy. Prihlasuješ aj odhlasuješ sa na reg.liste FO.
Ak prejde novela zákona o soc. poistení v navrhovanom znení, DNP zanikne zo zákona (podmienky budú určite stanovené v prechodných ustanoveniach zákona o soc. poistení).
Počkaj na konečnú podobu novely zákona, ktorú schváli parlament.
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

fabermit Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať - neviete náhodou, či bude od nového roka zmena v dobrovoľnom nemocenskom poistení týkajúca sa dôchodcov?? Je pravda, že dôchodcovia už nebudú môcť byť dobrovoľne nemocensky poistení??? Ďakujem krásne za odpovede.
dufam ze je to pravda a ze tento nezmysel zrusia ...
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch Pozri príspevok
dufam ze je to pravda a ze tento nezmysel zrusia ...
nezmyslom podla teba je čo ?
- že dôchodca môže byť DNP alebo
- od 1.1.2011 nebude môcť byť DNP ?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

veronikasad Pozri príspevok
nezmyslom podla teba je čo ?
- že dôchodca môže byť DNP alebo
- od 1.1.2011 nebude môcť byť DNP ?
nezmysel je to ze dôchodca môže byť DNP...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch Pozri príspevok
nezmysel je to ze dôchodca môže byť DNP...
dôvod ? A môžeš (ak chceš) zverejniť aj svoj vek ...
Naposledy upravil veronikasad : 07.11.10 at 13:15
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

veronikasad Pozri príspevok
dôvod ? A môžeš (ak chceš) zverejniť aj svoj vek ...
dochodca ma garantovany dochodok bez ohladu na to ci je chory alebo zdravy, na rozdiel od zivnostnika alebo zamestnanca, ktorym nemocenska kompenzuje stratu prijmu pocas choroby ... potrebujes este dalsi dovod alebo ides obhajovat logicky nezmysel ?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak je dochodca dobry na to, aby platil do systemu, preco by uz mal byt systemu na pritaz, ak chce z neho cerpat?
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

bubkoch Pozri príspevok
dochodca ma garantovany dochodok bez ohladu na to ci je chory alebo zdravy, na rozdiel od zivnostnika alebo zamestnanca, ktorym nemocenska kompenzuje stratu prijmu pocas choroby ... potrebujes este dalsi dovod alebo ides obhajovat logicky nezmysel ?
Aha. No potom už len jedno vysvetlenie daj. Nech tomu porozumiem aj ja.
Povedz, načo potrebuje dobrovoľné nemocenské poistenie zamestnanec? Veď je zabezpečený z povinného nemocenského poistenia? A dobrovoľné poistenie mu čo nahrádza?
Alebo napríklad dobrovoľne nemocensky poistená chorlavá nepracujúca manželka bohatého podnikateľa?
Tej dobrovoľné poistenie čo nahrádza, aký príjem?
Alebo jen jednoducho nevieš, čo to je - to dobrovoľné nemocenské poistenie?
Logický nezmysel obhajuješ ty.
5 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
bubkoch Pozri príspevok
dochodca ma garantovany dochodok bez ohladu na to ci je chory alebo zdravy, na rozdiel od zivnostnika alebo zamestnanca, ktorym nemocenska kompenzuje stratu prijmu pocas choroby ... potrebujes este dalsi dovod alebo ides obhajovat logicky nezmysel ?
Máš pravdu, dôchodca už je zbytočný v tomto právnom štáte, čo na tom, že platil celý život do DNP, čo na tom, že mu to ešte myslí a zahanbí mladých "logicky"zmýšľajúcich ľudí, nech sa hrabe preč a na lieky nech si hodí pred seba klobúk a padne na kolená... Alebo, nebola by lepšia preň povinná eutanázia? Zavadzia, čerpá z rozpočtu a ešte si dovolí byť zamestnaný...
Tiež som bola živnostníčka, platila som si povinne dosť vysoké odvody, nespávala som po nociach, len aby som dokázala všetko stihnúť načas. Teraz podľa teba som už na odpis a so mnou celá skupina dôchodcov? Boh dal ľuďom rozum, ale nie všetkým rovnako aj cit...
Naposledy upravil ondrejvla : 08.11.10 at 15:20 Dôvod: preklep
4 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

ondrejvla Pozri príspevok
Máš pravdu, dôchodca už je zbytočný v tomto právnom štáte, čo na tom, že platil celý život do DNP, čo na tom, že mu to ešte myslí a zahanbí mladých "logicky"zmýšľajúcich ľudí, nech sa hrabe preč a na lieky nech si hodí pred seba klobúk a padne na kolená... Alebo, nebola by lepšia preň povinná eufanázia? Zavadzia, čerpá z rozpočtu a ešte si dovolí byť zamestnaný...
Tiež som bola živnostníčka, platila som si povinne dosť vysoké odvody, nespávala som po nociach, len aby som dokázala všetko stihnúť načas. Teraz podľa teba som už na odpis a so mnou celá skupina dôchodcov? Boh dal ľuďom rozum, ale nie všetkým rovnako aj cit...
jasne, vzdy ked je rec o dochodcoch, prejde niekto do citoveho vydierania ... jednoducho mytus chudobnych dochodcov nepusti ... to ze ma niekto nizky dochodok neznamena, ze mu dovolime zneuzivat system a vyciciavat SP
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch, nechcem politizovať, lebo zas nám uzatvoria tému a niekam presunú...

Ak niekto zneužíval systém, tak to neboli chudobní dôchodcovia. Máloktorý z nich si totiž dovolí platiť z max. VZ ...
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

bubkoch Pozri príspevok
jasne, vzdy ked je rec o dochodcoch, prejde niekto do citoveho vydierania ... jednoducho mytus chudobnych dochodcov nepusti ... to ze ma niekto nizky dochodok neznamena, ze mu dovolime zneuzivat system a vyciciavat SP
Ja nevydieram. Tak odpovedz. Čakám. Príspevok 12.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Katija Pozri príspevok
Aha. No potom už len jedno vysvetlenie daj. Nech tomu porozumiem aj ja.
Povedz, načo potrebuje dobrovoľné nemocenské poistenie zamestnanec? Veď je zabezpečený z povinného nemocenského poistenia? A dobrovoľné poistenie mu čo nahrádza?
Alebo napríklad dobrovoľne nemocensky poistená chorlavá nepracujúca manželka bohatého podnikateľa?
Tej dobrovoľné poistenie čo nahrádza, aký príjem?
Alebo jen jednoducho nevieš, čo to je - to dobrovoľné nemocenské poistenie?
Logický nezmysel obhajuješ ty.
okrem toho, ked uz sa tu vyjadrujes, tak skus aj konkretne ... napis tu jediny logicky vyznam DNP pre dochodcu ... na co ma sluzit DNP pre dochodcu ? okrem "legalneho" vyciciavania statu ...
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

bubkoch Pozri príspevok
okrem toho, ked uz sa tu vyjadrujes, tak skus aj konkretne ... napis tu jediny logicky vyznam DNP pre dochodcu ... na co ma sluzit DNP pre dochodcu ? okrem "legalneho" vyciciavania statu ...
Neodpovedal si. Nevieš načo slúži DNP? Tak o čom diskutuješ?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
bubkoch Pozri príspevok
jasne, vzdy ked je rec o dochodcoch, prejde niekto do citoveho vydierania ... jednoducho mytus chudobnych dochodcov nepusti ... to ze ma niekto nizky dochodok neznamena, ze mu dovolime zneuzivat system a vyciciavat SP
Nie je to žiadne citové vydieranie, len som zhrozená z tvojho zmýšľania. Ani sa nepasujem za chudobnú dôchodkyňu, viem sa podeliť s málom aj s cudzím človekom, poviem ti, že tento systém nás už riadne vycical, ale takéhoto upíra, akého predstavuješ vo svojich príspevkoch ty, by som zaradila medzi nový liek na ničenie dôchodcov... A tvoje : neznamena, ze mu dovolime zneuzivat system a vyciciavat SP - je doslova bezcitné a neľudské.
Skončila som, proti vetru sa neoplatí pľuvať...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kristus povedal: Boze, odpust im, lebo nevedia, co cinia. BUBKOCH asi tiez nevie, o com hovori.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

durisovad Pozri príspevok
Kristus povedal: Boze, odpust im, lebo nevedia, co cinia. BUBKOCH asi tiez nevie, o com hovori.
Zdá sa, že sa do odbornej témy zatúlal omylom. Asi sa odpovedi zase nedočkám.
Budem sa musieť spýtať ministra. Fakt tomu jeho výroku o dôchodcoch a DNP nerozumiem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alebo sa dostal do tej elitnej ministrovej 200-ky, ktorí boli pozvaní min. týždeň a vie to, čo my nevieme ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať