Zavrieť

Porady

Leasing

Ahojte, leasingová spoločnosť nám poskytla pre neplatenie leasingových splátok možnosť ich splatiť formou splátkové kalendára na pol roka, s tým že aktuálne splátky nám pozastavila a posunula o pol roka, tie si však následne navýšila. Chcem sa spýtať ako treba postupovať, skorej ako to zaučtovať, aby mi to pri úhrade sedelo. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    To sú dve veci, prvá je úhrada už predpokladám zaúčtovaných leasingových splátok, tieto na základe splátkového kalendára budeš účtovať len ako úhradu už zaúčtovaných a nezplatených leasingových splátok, druhá je nový kalendár leasingových splátok, tento nahrádza pôvodny, takže odo dňa účinnosti dodatku o novom leasingovom splátkovom kalendári ďalej účtuješ už podľa neho, účtuješ tak ako predtým len s novými sumami, predpokladám že sa dĺžka leasingu nezmenila len sa ináč rozložili splátky.

    drobcek26 je offline (nepripojený) drobcek26

    drobcek26
    Praveže splátky boli navýšene o poplatok za poskytnutý spl. kalendár a odklad na pol roka - takže sa mi zvýšili splatky a nie len inak rozložili (slp. kalendár prišiel nový ale s tým že čiastky po prerušenie su rovnake a po prerušení sú už len navýššené čiastky.)

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nerozumiem Tvojej otázke, veď som Ti napísal že účtuješ predsa rovnako len s novými sumami, je jasné že sa zvýšia úroky ale istina predsa nie, prípadne ešte treba zaúčtovať poplatok za uvedenú zmenu.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    drobcek26 Pozri príspevok
    to som chcela vediet co s tym poplatkom - kam ho zaučtovať ?
    Do nákladov na 518.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.