Zavrieť

Porady

Zrážky zo mzdy (exekúcia)

Prosím kto vie poradiť? Súri mi to a neviem sa veľmi pohnúť. Zamestnancovi musím zraziť z nasledujúcej výplaty zrážky a to rovno 2 prišli.
1. exekúcia: 1321,11 Eur z jednej tretiny
2. exekúcia: 1955,95 Eur z 2/3
596,79 Eur z 1/3

Aký je správny postup ak jeho čistá mzda je 450 Eur?
Veľmi pekne všetkým ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Dodenko Pozri príspevok
    Zamestnankyni prišiel jeden exekučný príkaz na sumu 3 125 Eur a následne ďalší exekučný príkaz na sumu 825 EUR. Je vydatá a jej čistá mesačná
    mzda je 135 EUR, pretože pracuje iba 4 hodiny denne. Po dosadení mzdy do tabuľky mi vychádza, že jej nemôžem nič strhnúť. Neviem či môj výpočet bol správny? Treba to oznamovať aj príslušnému exekútorovi, pretože jej vlastne nebudem môcť vykonať žiadnu zrážku. Ďakujem.
    áno, treba to oznámiť exekútorovi

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Čo znamená táto čiastka = 596,79 Eur z 1/3? Znamená to že už nejakú exekúciu máš? Týka sa 2. exekúcia: 1955,95 Eur z 2/3 výživného? Má manželku, vyživované dieťa (deti)? Toto je potrebné vedieť
    Naposledy upravil armor1 : 09.11.10 at 15:17 Dôvod: doplnenie

    Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

    Dodenko
    Zamestnankyni prišiel jeden exekučný príkaz na sumu 3 125 Eur a následne ďalší exekučný príkaz na sumu 825 EUR. Je vydatá a jej čistá mesačná
    mzda je 135 EUR, pretože pracuje iba 4 hodiny denne. Po dosadení mzdy do tabuľky mi vychádza, že jej nemôžem nič strhnúť. Neviem či môj výpočet bol správny? Treba to oznamovať aj príslušnému exekútorovi, pretože jej vlastne nebudem môcť vykonať žiadnu zrážku. Ďakujem.

    Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

    Dodenko
    Ešte sa chcem uistiť, že ak je zamestnankyňa vydatá a žije s manželom v spoločnej domácnosti, tak ho pri výpočte exekúcii beriem ako vyživovanú osobu?

    Zrážky zo mzdy (exekúcia)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.