Zavrieť

Porady

voda

Dobrý deň, nedávno mi prišiel výsledok rozboru vody z môjho vrtu. Mám zvýšený amoniak na 0,75 mg/l (norma max. 0,5) ,dusičnany sú 0,65 mg/l (norma 10-50) a fosfáty sú 0,55 mg/l (norma 0,5). Môžem takúto vodu používať na sprchovanie a pranie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Ako užitkovú vodu môžeš spokojne používať, teda na pranie a sprchovanie,ale dnes u nás veľa ľudí vodu s takýmto výsledkom rozboru bežne používa aj na varenie.
    práveže ja ju nemám na pitie ani na varenie...len potrebujem vedieť do akej miery to môže mať vplyv na nás pri praní a kúpaní... mám vrt asi 11m hlboko a v jeho okolí na povrchu je drevené wecko a kompostisko. je možné že to ovplyvňuje kvalitu vody?

    ivantt je offline (nepripojený) ivantt

    obyčajný človek ivantt
    Marcello83 Pozri príspevok
    práveže ja ju nemám na pitie ani na varenie...len potrebujem vedieť do akej miery to môže mať vplyv na nás pri praní a kúpaní... mám vrt asi 11m hlboko a v jeho okolí na povrchu je drevené wecko a kompostisko. je možné že to ovplyvňuje kvalitu vody?
    Tak samozrejme ze to ovplyvnuje... dokonca aj umele hnojiva riadne ovplyvnuju vodu. Mys davame do studne dezinfekciu ( savo ) niekedy na jar ale studnu vten den nepouzivame. Ono to vyzabija vela bakterii.
    S tým veckom to zálezi od toho, ako mate spravenu jamu, ci je odizolovaná alebo nie a ako kvalitne odizolovana. A ked ma sused garáž kde opravuje auta a vyteka olej na zem, aj to ovplyvni kvaliltu vodu, budes mat na nej mastne flaky. Takze vsedtko co je v okolo ovplyvnuje kvalitu vody. No a tiez ako hlboko je voda a tym padom ako rychlo tam skodliviny presiaknu. 11m je uz dost hlboko, tam by nemalo toho vela presiaknut....

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Marcello83 Pozri príspevok
    práveže ja ju nemám na pitie ani na varenie...len potrebujem vedieť do akej miery to môže mať vplyv na nás pri praní a kúpaní... mám vrt asi 11m hlboko a v jeho okolí na povrchu je drevené wecko a kompostisko. je možné že to ovplyvňuje kvalitu vody?
    no podla mna to ma samozrejme vplyv na kvalitu vody, lebo vplyvom počasia (dažďov..)sa vrchná voda(povrchová) dostáva do podzemnej vody a tým pádom sa to zmieša jedna radosť....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.