Zavrieť

Porady

Vykurovací systém: na prízemí podlahovka, na poschodí klasika.

Stojím pred realizáciou. Treba vybrať trúbky do podlahovky, kondenzačný kotol, resp. značku, radiátory...prosím, zapojte sa všetci, čo ste v tejto fáze stavby, alebo čo to už máte za sebou. A hlavne vďaka za rady po vlastných skúsenostiach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kiwi0105 je offline (nepripojený) kiwi0105

    kiwi0105
    Na prízemí podlahovka, na poschodí klasika.Neviem prečo kombinácia dvoch systémov ,ale dá sa riešiť. Kondenzačný kotol a podlahovka je momentalne asi najlepšie riešenie vykurovania čo sa týka nadobúdacej ceny, prevádzkových nákladov,komfortu obsluhy a tepelnej pohody. Systém samotný je možné riešiť troma spôsobmi A) dvojokruhovy kotol B)solo kotol a trojcestny regulacny ventyl C)solo kotol a radiatory predimenzovane na nizkoteplotny rezim potrebny pre efekyvne fungovanie kondenzacneho kotla a podlahovky.C) mam doma 3roky hra to bez problemov, dole podlahovka hore radiatory inak sa nedalo pri rekonstrukcii ,radiatory velke ako krava a drahsie ako bezna velkost ale hreju ako nic.
    Naposledy upravil kiwi0105 : 11.11.10 at 22:32

    lutec je offline (nepripojený) lutec

    lutec
    Ja som sa rozhodol ešte pre hrubou stavbou. Rozmýšľať o kúrení po realizácii hrubej stavby je nezmysel. Veď podlahové kúrenie potrebuje požadovanú hrúbku podlahy, s tým súvisia výšky otvorov, hlavne dverí...a schodiskové stupne.Nechcem to rozoberať do detailov.
    Proste na prízemí som rezervoval 11 cm pre podladovku, na poschodí mám 2 cm na nivelačku a drevenú podlahu. Podlahovku chcem dať aj do garáže. Komín mám Schiedel Absolut a samozrejme rátam s kondenzačným kotlom. Protherm? Vaillant? Buderus? Každá rada je dobrá.
    Trubky do podlahovky by mali byť z PB a vraj je lepšie dať ich na systémové podložky aby ich dokonale zalial betón ako na originálne PS dosky.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Ja mám podlahovku (PB trubky + systémové dosky) Gabotherm 1-2-3. Drahé jak šľak (ale čo nie je) ale je to rana istoty. Gabotherm má jednu jedinú nevýhodu, že používa "neštandardné" rozmery 15x1,5. Výrobcovia si toto robia naschvál, aby prvky z jedného systému / značky neboli nahraditeľné inou značkou. Iní výrobcovia aspoň čo som postrehol používajú 16mm, 18mm a tak. No a pokiaľ sa človek rozhodne pre Gabotherm tak s tým rozmerom 15mm treba počítať ideálne už pri návrhu (projekcii).
    Systémové dosky som dával preto, že sa s tým veľmi dobre robí a hadice som ešte zaisťoval na problematických miestach plastovými háčikmi.
    O realizácii, výhodách, nevýhodách, na čo si dať pozor by sa dali popísať celé knihy.

    Vykurovací systém: na prízemí podlahovka, na poschodí klasika.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.