Zavrieť

Porady

Zápočet rokov

Poraďáci ahojte,

potrebujem radu skúsenejších. Kolegyňa priznávala 25 dní dovolenky aj bez zdokladovania odpracovaných rokov. Začala som obvolávať kolegov, ktorí nemali doložené zápočtové listy, nakoľko ich nemôžu už nájsť, chcem sa opýtať, či môžem akceptovať aj doklad zo sociálnej poisťovne o dobách zamestnania.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    potrebujem radu skúsenejších. Kolegyňa priznávala 25 dní dovolenky aj bez zdokladovania odpracovných rokov. Začala som obvolávať kolegov, ktorí nemali doložené zápočtové listy, nakoľko ich nemôžu už nájsť, chcem sa opýtať, či môžem akceptovať aj doklad zo sociálnej poisťovne o dobách zamestnania.

    Ďakujem.
    samozrejme, že môžeš, dokonca pre mňa je to dôveryhodnejšie, ako Zápočtový list od iného zamestnávateľa, ktorý sa mohol napr. pomýliť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    potrebujem radu skúsenejších. Kolegyňa priznávala 25 dní dovolenky aj bez zdokladovania odpracovných rokov. Začala som obvolávať kolegov, ktorí nemali doložené zápočtové listy, nakoľko ich nemôžu už nájsť, chcem sa opýtať, či môžem akceptovať aj doklad zo sociálnej poisťovne o dobách zamestnania.

    Ďakujem.
    Máš namysli výpis z ústredia pre účely dochodkového poistenia ?

    Alebo výpis poistenia z uvedením konkrétnych zamestnávatelov (aj taký sa dá na pobočke - osobne - vybaviť).

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Neviem čo by bolo vhodnejšie, ale volala som do sociálnej poisťovne a pýtala som si potvrdenie o dobách zamestnania, takže neviem, ktorý z dokladov to bude.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tinaho Pozri príspevok
    Neviem čo by bolo vhodnejšie, ale vola som do sociálnej poisťovne a pýtala som si potvrdenie o dobách zamestnania, takže neviem, ktorý z dokladov to bude.
    Pokial si volala na pobočku - tak ten druhý. Ten by som bez problémov uznala.

    ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

    ALEXOLIVER
    ahojte, chcela by som sa spýtať či sa dáva zápočtový list aj na dohodu o vykonaní práce - kolega bude dva mesiace pracovať na dohodu a nikde inde nemá uzatvorený pracovný pomer. Môžem mu po skončení na tie dva mesiace urobiť zápočtový list alebo sa dohoda nezapočítava?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    ahojte, chcela by som sa spýtať či sa dáva zápočtový list aj na dohodu o vykonaní práce - kolega bude dva mesiace pracovať na dohodu a nikde inde nemá uzatvorený pracovný pomer. Môžem mu po skončení na tie dva mesiace urobiť zápočtový list alebo sa dohoda nezapočítava?
    nie, nedáva

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    ahojte, chcela by som sa spýtať či sa dáva zápočtový list aj na dohodu o vykonaní práce - kolega bude dva mesiace pracovať na dohodu a nikde inde nemá uzatvorený pracovný pomer. Môžem mu po skončení na tie dva mesiace urobiť zápočtový list alebo sa dohoda nezapočítava?
    Dohoda nie je práca na PZ, takže nedávaš žiaden ZL.

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    ahojte, chcela by som sa spýtať či sa dáva zápočtový list aj na dohodu o vykonaní práce - kolega bude dva mesiace pracovať na dohodu a nikde inde nemá uzatvorený pracovný pomer. Môžem mu po skončení na tie dva mesiace urobiť zápočtový list alebo sa dohoda nezapočítava?
    nedáva,
    kolega je evidovaný na ÚP, al. dobrovoľne nezamestnaný, či...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.