Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku a odpracovaná doba.

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o vysvetlenie.
Zamestnanec skončil PP v skušobnej dobe. PP trval 33 dní.
Z toho bola PN 14 dní a 1 deń priepustka.
Pre výpočet nároku na dovolenku sa beriú skutočne odpracované dni, t. j. 18 dni v tomto prípade nevzniká nárok na žiadnu dovolenku, alebo trvanie PP t. j. 33 dní a vzniká nátok na 1/12 dovolenky čo je 1,5 dňa.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Zuzana T Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o vysvetlenie.
    Zamestnanec skončil PP v skušobnej dobe. PP trval 33 dní.
    Z toho bola PN 14 dní a 1 deń priepustka.
    Pre výpočet nároku na dovolenku sa beriú skutočne odpracované dni, t. j. 18 dni v tomto prípade nevzniká nárok na žiadnu dovolenku, alebo trvanie PP t. j. 33 dní a vzniká nátok na 1/12 dovolenky čo je 1,5 dňa.

    Ďakujem
    berú sa len odpracované dni, t.z. že mu nevznikol nárok na dovolenku, kuk § 105 ZP.

    § 105
    Dovolenka za odpracované dni

    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    mzdarka renca Pozri príspevok
    berú sa len odpracované dni, t.z. že mu nevznikol nárok na dovolenku, kuk § 105 ZP.

    § 105
    Dovolenka za odpracované dni

    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
    Tak teraz tomu nerozumiem. Zakon jasne hovori, ze za kazdych 21 odpracovanych dni je 1/12. Ak zamestnanec nastupi napr. 15.11.2010 a ukonci PP 14.12.2010 v skusobnej dobe, odpracuje 22 dni. Vznika mu narok na 1/12? Alebo musi byt tych 21 dni v jednom mesiaci?

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    lefa Pozri príspevok
    Tak teraz tomu nerozumiem. Zakon jasne hovori, ze za kazdych 21 odpracovanych dni je 1/12. Ak zamestnanec nastupi napr. 15.11.2010 a ukonci PP 14.12.2010 v skusobnej dobe, odpracuje 22 dni. Vznika mu narok na 1/12? Alebo musi byt tych 21 dni v jednom mesiaci?

    tých 21 musí byť odpracovaných, a v našom prípade ich neodpracoval

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    Mirica-LV Pozri príspevok
    tých 21 musí byť odpracovaných, a v našom prípade ich neodpracoval

    Mne sa teraz nejedna o tento vas konkretny pripad, ale o ten, co som ja napisala. teda PP od 15.11.2010 do 14.12.2010. Lebo len nedavno sa mi dostalo info, ze tych 21 dni musi byt v jednom mesiaci. Dovtedy som bola v tom, ze staci aby len odpracoval, a nemusi to byt v jednom mesiaci.
    Naposledy upravil lefa : 10.11.10 at 12:43

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lefa Pozri príspevok
    Mne sa teraz nejedna o tento vas konkretny pripad, ale o ten, co som ja napisala. teda PP od 15.11.2010 do 14.12.2010. Lebo len nedavno sa mi dostalo info, ze tych 21 dni musi byt v jednom mesiaci. Dovtedy som bola v tom, ze staci aby len odpracoval, a nemusi to byt v jednom mesiaci.
    odpracované dni sa spočítavajú, nemusí to byť v jednom mesiaci (ak sa posudzuje nárok na dovolenku za odpracované dni).

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    lefa Pozri príspevok
    Mne sa teraz nejedna o tento vas konkretny pripad, ale o ten, co som ja napisala. teda PP od 15.11.2010 do 14.12.2010. Lebo len nedavno sa mi dostalo info, ze tych 21 dni musi byt v jednom mesiaci. Dovtedy som bola v tom, ze staci aby len odpracoval, a nemusi to byt v jednom mesiaci.
    Tých odprac. 21 dní nemusí byť v jednom mesiaci.

    ZP §105

    § 105
    Dovolenka za odpracované dni
    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u*toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60*dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.

    milkami je offline (nepripojený) milkami

    milkami
    Poradíte?Započítava sa vykonávanie živnosti do odpracovanej doby nad 15 rokov k nároku na dovolenku? Čo treba doložiť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    milkami Pozri príspevok
    Poradíte?Započítava sa vykonávanie živnosti do odpracovanej doby nad 15 rokov k nároku na dovolenku? Čo treba doložiť?
    Áno. Doložíš potvrdenie zo SP.

    milkami je offline (nepripojený) milkami

    milkami
    ale dotyčnému nevznikla povinnosť prihlásiť sa na povinné soc.poistenie za celý čas podnikania, iba za jeden rok. Sociálka mu vydá potvrdenie len za ten rok a čo ostatná doba? Nestačil by výpis zo živnostenského registra odkedy dokedy mal vydanú živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.