Zavrieť

Porady

Dovolenka za účasť na seminári

Srdečne pozdravujem všetkých poraďákov. Chcem sa opýtať. Ako duchovný som pozvaný cirkvou na seminár o vyučovaní náboženskej výchovy a nových trendov. V škole, kde vyučujem NAV žiadajú, aby som si zobral deň dovolenky. Postupuje zamestnávateľ správne? Ďakuje za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    FÚ VRBOVÉ Pozri príspevok
    Srdečne pozdravujem všetkých poraďákov. Chcem sa opýtať. Ako duchovný som pozvaný cirkvou na seminár o vyučovaní náboženskej výchovy a nových trendov. V škole, kde vyučujem NAV žiadajú, aby som si zobral deň dovolenky. Postupuje zamestnávateľ správne? Ďakuje za odpoveď.
    Neviem, aké predpisy sú v cirkvi, ak ste jej zamestnanec, ale ak ste zamestnancom školy, určite by som požiadala riaditeľa školy o služobnú cestu a vyúčtovala to ako cestovný príkaz. Veď táto problematika sa týka vášho pracovného zaradenia.

    FÚ VRBOVÉ je offline (nepripojený) FÚ VRBOVÉ

    FÚ VRBOVÉ
    Áno, som zamestnancom školy a dokonca seminár sa koná v našom meste, takže škola nemusí platiť cestovné.
    Naposledy upravil FÚ VRBOVÉ : 10.11.10 at 19:22

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    FÚ VRBOVÉ Pozri príspevok
    Áno, som zamestnancom školy a dokonca seminár sa koná v našom meste.
    Tak sa rozhodne dohodnite s riaditeľom školy, veď to nemá logiku, je to potrebné k vašej práci a vy si máte čerpať dovolenku... Držím vám palčeky.

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Idete tam ako poslucháč, alebo ako lektor? V tom by mohol byť problém. Lebo ako lektor to máte zaplatené a nemôžete byť v práci v dvoch zamestnaniach naraz.

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    A máte kolektívnu zmluvu? Lebo my v nej máme zakotvené, že zamestnávateľ poskytne 5 dní na vzdelávanie. Účasť na vzdelávaní nad rámec týchto piatich dní už ide na úkor dovolenky.
    Treba len komunikovať so zamestnávateľom, vzdelávať sa vyplýva zo zákona 317. Ako to rieši riaditeľ školy s učiteľmi?

    Dovolenka za účasť na seminári

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.