Zavrieť

Porady

exekúcia

Dobrý deň,
prosím Vás o radu ako vypočítať sumu zrážky zo mzdy na základe exekučného príkazu. Ide o zamestnanca, ktorý u nás pracuje na dohodu o pracovnej činnosti, jeho hrubá mesačná mzda je 80,-- EUR. Ako správne postupovať? Zamestnanec je evidovaný na úrade práce.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Poslať exekútorovi oznámenie, že jeho mzda nie je dostatočná na vykonávanie exekúcie a čakať, či nepošle nejaké špeciálne pokyny (požitie len časti nepostihnuteľnej sumy, ak má dohodár aj iné príjmy -podporu).

    sarah888 je offline (nepripojený) sarah888

    sarah888
    Ahojte, rada by som reagovala na príspevok čo sa týka exekúcie na dohodára a hlavne sa chcem spýtať na váš názor. Zamestnávame cca 2 000 dohodárov a dostávame veľa Exekučných príkazov. Prikladám článok z PRÁCA/MZDY a odmeňovanie, kde sa píše, že odmena z dohody nemá charakter mzdy, preto je potrebné zrážku vykonať. Som z toho zmätená

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    fitbella Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu ako vypočítať sumu zrážky zo mzdy na základe exekučného príkazu. Ide o zamestnanca, ktorý u nás pracuje na dohodu o pracovnej činnosti, jeho hrubá mesačná mzda je 80,-- EUR. Ako správne postupovať? Zamestnanec je evidovaný na úrade práce.
    Ďakujem.
    prikladám odkaz na tabuľku , ktorá je tu na porade v téme exekucie.....

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    sarah888 Pozri príspevok
    Ahojte, rada by som reagovala na príspevok čo sa týka exekúcie na dohodára a hlavne sa chcem spýtať na váš názor. Zamestnávame cca 2 000 dohodárov a dostávame veľa Exekučných príkazov. Prikladám článok z PRÁCA/MZDY a odmeňovanie, kde sa píše, že odmena z dohody nemá charakter mzdy, preto je potrebné zrážku vykonať. Som z toho zmätená
    Pokladám to za nezmysel.
    §89 uvádza, že ustanovenia o exekúcii zráźkami zo mzdy sa použijú aj na exekúciu príjmov, ktoré povinému nahrádzajú odmenu za prácu, najma DOVP,....
    Ustanovenia o exekúcii zrážkami zo mzdy, hovoria (§70) napr., že v povinnému sa nesmie zraziť zmesačnej mzdy základná suma (podľa nariadenia vlády.
    V §89 nie je uvedené, že sa na to vzťahujú ustanovenia o exekúcii zrážkami zo mzdy s výnimkou §70.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.