Zavrieť

Porady

Ako platiť PN pri vedľajšej pracovnej činnosti

Prosím o pomoc - máme pracovníčku na vedľajší pracovný pomer, ktorá nastúpila na PN. v hlavnom pracovnom pomere si vybrala dovolenku a u nás si chce uplatniť preplatenie PN. ako postupovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marta.kala Pozri príspevok
    Prosím o pomoc - máme pracovníčku na vedľajší pracovný pomer, ktorá nastúpila na PN. v hlavnom pracovnom pomere si vybrala dovolenku a u nás si chce uplatniť preplatenie PN. ako postupovať
    ZP nepozná HPP, alebo vedľajsí, je len PP. Ak má potvrdenie o DPN treba jej preplatiť náhradu príjmu za prvých max. 10KD, potom už prepláca nemocenské SP.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja si myslim, ze nemoze v jednom PP cerpat dovolenku (a platit odvody) a v dalsom PNku. Alebo moze?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivka70 Pozri príspevok
    Ja si myslim, ze nemoze v jednom PP cerpat dovolenku (a platit odvody) a v dalsom PNku. Alebo moze?
    veru nemôže, buď bude mať v oboch dovolenku, alebo PN-ku. Ak je uznaná za DPN v jednom, tak musí byť aj v druhom. Kombinácia nie je možná.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mzdarka renca Pozri príspevok
    veru nemôže, buď bude mať v oboch dovolenku, alebo PN-ku. Ak je uznaná za DPN v jednom, tak musí byť aj v druhom. Kombinácia nie je možná.
    .. máš skúsenosť, že sa to nedá nijakovsky obhájiť. Tie odvody z dovolenky nemôžu byť
    Inak, ja by som si určite dala obidve PNky (škoda dovolenky)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ešte doplním: zo stránky SP
    "zamestnanec má nárok na nemocenské, ak nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ "
    čiže nemocenské nie ... pri náhrade príjmu za prvých desať dní by to možno šlo

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Katy a R Pozri príspevok
    .. máš skúsenosť, že sa to nedá nijakovsky obhájiť. Tie odvody z dovolenky nemôžu byť
    Inak, ja by som si určite dala obidve PNky (škoda dovolenky)
    mám aj osobnú skúsenosť, bola som na operácii, potom na liečení, vždy vystavené 2 PN-ky.

    vieš, kde je záruka, že zamestnanec bude len 10 kalendárnych dní PN? čo ak to prekročí? potom by bol dosť veľký problém.

    doporučujem zájsť za lekárom, nech vystaví aj pre toho druhého zamestnávateľa PN-ku.

    ďaľšia vec, ktorá ma napadla je tá, že lekár posiela kópiu PN-ky na SP, takže si myslím, že aj v prípade, ak by bol zamestnanec uznaný za DPN, tak soc. poisťovňa na to príde.

    Ako platiť PN pri vedľajšej pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.