Zavrieť

Porady

oznamenie o poruseni pracovnej discipliny

Zdarvim Vas

Chcel by som Vas poprosit o radu ohladom porusenia pracovnej discipliny.

Uz dva krat sa mi stalo,ze zamestnavatel mi bez akehokolvek oznamenia alebo upozornenia na porusenie pracovnej discipliny strhol plnu vysku premii.

Zaujima ma to,ci zamestnavatel je povinny ma upozornit,ci uz ustne alebo pisomne na to,ze som porusil niektore s pravidiel pracovnej discipliny,nie je jednoducho mozne aby mi svojvolne strhaval peniaze bez toho aby som o tom vedel.Chcem teda vediet co porusuje a na koho sa mozem s mojim problemom obratit.

Za odpovede budem velmi vdacny nakolko mi len tak zadrzal 100eur a ja netusim ako sa mozem pred takymito cudnymi postupmi branit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    dusifuk Pozri príspevok
    Zdarvim Vas

    Chcel by som Vas poprosit o radu ohladom porusenia pracovnej discipliny.

    Uz dva krat sa mi stalo,ze zamestnavatel mi bez akehokolvek oznamenia alebo upozornenia na porusenie pracovnej discipliny strhol plnu vysku premii.

    Zaujima ma to,ci zamestnavatel je povinny ma upozornit,ci uz ustne alebo pisomne na to,ze som porusil niektore s pravidiel pracovnej discipliny,nie je jednoducho mozne aby mi svojvolne strhaval peniaze bez toho aby som o tom vedel.Chcem teda vediet co porusuje a na koho sa mozem s mojim problemom obratit.

    Za odpovede budem velmi vdacny nakolko mi len tak zadrzal 100eur a ja netusim ako sa mozem pred takymito cudnymi postupmi branit.
    Väčšinou sú prémie nenárokovateľnou časťou mzdy, takže sa nemáš kam obrátiť a sťažovať. Je na zamestnávateľovi, či ti prémiu dá, alebo nie.
    Čo máš k prémiám napísané v pracovnej zmluve, resp. ak máte kolektívnu zmluvu, čo je v nej?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Súhlasím s Líviou. Máte vo firme vypracovaný prémiový poriadok s presne stanovenými pravidlami výplaty prémii ?

    oznamenie o poruseni pracovnej discipliny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.