Zavrieť

Porady

Problémy z inštaláciou operačného systemu Win7

Zdravím,

Na svojom PC mám nainštalovaný operačný systém Win7, no v poslednej som s ním začal mať veľké problémy, nie stále sa mi ho podarilo spustiť.
Tak som bol nútený pre inštalovať celý svoj operačný systém nanovo.
V BIOSE som si zvolil bootovanie z mechaniky. Ale napriek tomu všetkému sa mi inštalačné DVD s Win 7 nepodarilo spustiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mas OS ale napálený tak aby sa z neho dalo bootovat? Nesprávnym "kopirovanim" SW dokázes síce OS skopírovať, ale nebude to bootovacia verzia..

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Je mozne ze mas VUP verziu a to vyzaduje mat nainstalovane XinXP alebo Vista a potom ti dovoli boot z Win7 DVD.
    Alebo co pisal predchodca, nemas to napalane ako boot DVD.

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    keby len s instalaciou boli problemt tak to sa da rozchodit - ja som kupil windows 7 a postupne prichadzam na to, ze to bola najvacsia chyba mojho zivota, zbytocne vyhodene peniaze - mesiac slapalo vsetko ako hodinky - vcera z nicoho nic pri starte vyhodilo modru obrazovku, potom system nabehol - baterku v laptope ani nregistruje, vypisuje ze laptop je odpojeny od siete, nenachadza ziadne wi - fi a pritom z toho laptopu prave teraz pisem. neda sa nic nainstalovat - ziadny program - vyhadzuje error, odinstalovat tiez nie. skusal som preinstalovat system - DVD mechaniku ani nenaslo nenaslo, potom ked som to konecne dal doporiadku a DVD s WIN 7 sa objavilo - instalacia neuspesna - error..des a hroza..zda sa ze win 7 nie je nic ine len dalsi odpad z dielne Microsoftu..

    apropo tieto problemy nastali po tom, co system instaloval nejake updaty...to je posledna operacia, ktora prebehla na mojom laptope uspesne..odvtedy mam z neho carovnu skrinku na ktorej ide poriadne len web prehliadac..

    moje odporucanie - treba skusit MAC

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    To že win neregistruje baterku nie je chyba win7,možno nefunguje adaptér,alebo zlý kontakt.Win7 je v pohode.Je to možno hardverová chyba.

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    prave naopak, ako prezradza ujo google v spolupraci s roznymi obdobnymi forami ako napr.porada, je to prave nejaka chyba vo win 7. (baterku mam novu a laptop plne nabity)

    obdobny problem:
    http://www.avforums.com/forums/windo...r-battery.html

    kolko potrebujes prikladov???
    Naposledy upravil noel.g : 02.01.11 at 11:59

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak vypnem notebook a pripojim k nabíjačke 220 musí mi ukazovať že sa nabíja aj keď win nebeží .Ak to tak nie je ,tak chyba nie je windows a je to jedno aký tam je.

    V tom článku sa píše o windows7 RC a beta verzie .Je to článok z 5.6.2009.Zatiaľ som nemal taký problém,možno že neinštalujem rôzne RC a beta verzie win7.
    Naposledy upravil Vlado40 : 02.01.11 at 11:40

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    skoda debaty, uz som napisal, baterka je takmer uplne nova, nabita, funguje - windows 7 ju ale neregistruje alebo ak ma dobru chvilku, tak ikonku baterky zobrazi, ale len ako nenabitu a vyhadzuje alarm, ze laptop sa vypne, pritom v tejto chvili z neho pisem a na baterku bezim uz druhu hodinu (v ramci testu).

    Odrazu win 7 nedokaze najst ani ziadne wi -fi (pricom kontrolka sietoveho adapteru svieti) , nezobrazuje ziadne dostupne siete, a dokonca nezobrazi v network and sharing centre sucasne pripojenie cez ktore akoby zazrakom na internete surfujem, prave teraz v tejto chvili...tak o com sa teda bavime??? na vacsine for je to opisane ako problem win 7. je zaujimave ze 2 dni dozadu bolo vsetko v najlepsom poriadku. ako som napisal po jednom starte vcera rano vyhodilo blue screen, win potom nabehol - zdanlivo normalne - od vtedy sa zmenil na nocnu moru...

    este raz, aby sme si rozumeli - system zblbol po nejakom update, ktory posledne stahoval...niekde sa zrejme nieco posr..problem je v tom, ze nedokazem ani najst posledne nainstalovane programy a updaty , cize si to nedokazem skontrolovat..

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    vies co nechaj tak, nereaguj, ak nevies co mas napisat - ano dal som ten clanok ako priklad, verziu win 7 mam full 2 DVD pre 32 bit/64 bit, zakupenu mesiac dozadu a ziadnu betu..dal som to len ako priklad..kludne mozem najst ine forum..ale pokial nevies poradit, tak to nechaj tak.

    preto ze ty nemas problem s win 7, neznamena ze ini ho nemozu mat...

    alebo inac - daj si do google:
    consider replacing your battery
    Naposledy upravil noel.g : 02.01.11 at 12:07

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak si kúpil DVD Win7 ,tak nie je problém preinštalovať a nastaviť aktualizácie na vyhľadať aktualizácie na vyhľadať ale poskytnúť možnosť vybrať či sa prevezmú a nainštalujú.Za hodinku sa preinštaluje windows a je to rýchlejšie ako napr.celý deň hľadať chybu.Potom sa pozrieť čo vlastne windows všetko sťahuje.Zvykne sťahovať aj ovládače na grafiku a pod.Tam možno bude problém.

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    tak este raz
    okrem ineho nedokazem nic nainstalovat ani odinstalovat - vypisuje error, pravdaze to bolo prve co ma napadlo, urobit novu instalaciu - bohuzial.. 0 bodov..

    toto je k tej fantastickej baterke

    Microsoft reported that the tool that is retrieving the battery status works flawlessly and they can’t explain why it is not working as it should. Many Windows 7 users say that sometimes their laptop even gets shutdown after 30 minutes, although they were using a completely refreshed battery. The Redmond-based company is now investigating this case with the help of 3rd-party developers.

    Read more: http://windows7themes.net/consider-r...#ixzz19sZpIVvS

    cize nie len beta verzie, ale aj ostatni uzivatelia win 7 hlasia problemy



    to ostatne este skusam najst..
    Naposledy upravil noel.g : 02.01.11 at 12:13

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Netreba inštalovať Win z prostredia windows.
    Ak reštartujem PC alebo notebook ,zapnem botovanie z CD/DVD vtedy windows nebeží.Beží bios a ten riadi že sa to má spustiť z toho DVD.To nemá nič spoločné z win7.Jednoducho musí to DVD nabehnúť.Ak nenabehne môže to byť aj chyba DVD mechaniky.Ak nabehne je potrebné aj HDD naformátovať a až potom inštalovať.

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    ak nevies vojst do botovania, niekto ti tu poradi ak napises typ PC a budes aj trocha rozvaznejsi ak nie daj to do servisu a hotovo !!!!!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    salvosko Pozri príspevok
    Je mozne ze mas VUP verziu a to vyzaduje mat nainstalovane XinXP alebo Vista a potom ti dovoli boot z Win7 DVD.
    Alebo co pisal predchodca, nemas to napalane ako boot DVD.
    ...budem , priznám sa , za neznalého veci ...až taký frajer nie som ...

    ALE

    štve ma už Vista ...chcel by som sa pokúsiť na Win 7 preinštalovať .

    Čo je potrebné urobiť ???
    Neprídem o svoje uložené súbory a nechce sa mi , veru , na zálohu všetko dávať ...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak máš HDD rozdelený ,tak pri inštalácií sa zmení iba C.To čo máš na iných častiach disku napr. D,E ostáva.Takže si presuň svoje dôležité súbory z C t.j.z plochy a moje dokumenty... a inštaluj WIN7.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vlado40 Pozri príspevok
    Ak máš HDD rozdelený ,tak pri inštalácií sa zmení iba C.To čo máš na iných častiach disku napr. D,E ostáva.Takže si presuň svoje dôležité súbory z C t.j.z plochy a moje dokumenty... a inštaluj WIN7.
    ...O.K....to mám ...
    Akurát na C mám dostatok programov , tie mám zálohované , takže by asi nemal byť problém ...

    Inštaláciou Win7 sa ale automaticky Vista odstráni , alebo ju mám ja dať preč ?
    V tomto si nie som veľmi istý ...a kde a ako začať ...

    Pri iných programoch nemám problém , ale s OS som ešte nemal " tú česť " sa zapodievať ...a ani som si nejak netrúfal , ani ale nebolo potrebné ...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Najlepšie urobíš ak budeš inštalovať priamo z DVD cez boot ,nie z prostredia windows a nezabudni pri inštalácií pri kroku ,kde si vyberieš kam inštalovať ,samozrejme na disk, ktorý je teraz C , kde je Vista , kliknúť ak sa nemýlim na rozšírené možnosti jednotky a dať sformátovať ten disk.Ďalej je to hračka.Samozrejme po prvom reštarte si nastav nech PC štartuje z HDD nie DVD mechaniky.Pri novších doskách ani nemusíš nastavovať v biose skade sa má načítavať systém .Ide to zmeniť jednoducho pri štarte PC cez klávesu F11 alebo F8,pri notebookoch ESC.
    Programy treba mať inštalačky , nie zálohy z nainštalovaných programov tie treba nainštalovať nanovo.Zálohovať sa dajú akurát dáta z tých programov a potom vložiť späť.
    Naposledy upravil Vlado40 : 13.02.11 at 21:15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.