Zavrieť

Porady

Kde dať pekáreň na pozáručnú opravu?

Mám pekáreň na chlieb kúpenú v tescu. Síce ešte nemá dva roky, ale nemôžem nájsť doklad o zakúpení , takže reklamovať nemôžem ísť. Ide o tesco výrobok, tak je možné obrátiť sa na tesco so žiadosťou o pozáručnú opravu?

Má s tým niekto skúsenosti?

Už ma aj napadlo, či vôbec mám uvažovať o oprave, či nekúpiť radšej nový výrobok ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    myslím, že Stano chcel povedať, že TS mašiny sa neopravujú... sú až pochybne lacné a jednoducho je výhodnejšie zahodiť to a kúpiť nové, ako za opravu dať 60-80% ceny nového, neraz aj viac a po oprave má človek starú mašinku, na ktorej sa môže pokaziť zas niečo iné...

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    J+K Pozri príspevok
    Mám pekáreň na chlieb kúpenú v tescu. Síce ešte nemá dva roky, ale nemôžem nájsť doklad o zakúpení , takže reklamovať nemôžem ísť. Ide o tesco výrobok, tak je možné obrátiť sa na tesco so žiadosťou o pozáručnú opravu?

    Má s tým niekto skúsenosti?

    Už ma aj napadlo, či vôbec mám uvažovať o oprave, či nekúpiť radšej nový výrobok ...
    Spýtaj sa priamo v Tescu, či takéto po- a mimozáručné opravy robia. A hlavne za koľko, lebo sa môže stať, že nová bude lacnejšia.

    (Máš návod na použitie? U nás je zvykom k návodu na použitie pricvaknúť doklad o kúpe - skús, možno ho nájdeš .)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Llívia Pozri príspevok
    Spýtaj sa priamo v Tescu, či takéto po- a mimozáručné opravy robia. A hlavne za koľko, lebo sa môže stať, že nová bude lacnejšia.

    (Máš návod na použitie? U nás je zvykom k návodu na použitie pricvaknúť doklad o kúpe - skús, možno ho nájdeš .)
    Súhlasím- takéto veci sa obyčajne neoplatia opravovať, tieto veci sa zvyčajne ked sa pokazia vyhodia a kúpia sa nové...
    A najma tieto "mašiny" z Tesca, to sú vačšinou braky...

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Neviem, či TS vyrába braky, ale mám neznačkovú pekáreň na chlieb AFK a tá mi "slúži" už asi 8 rokov. Takže nie vždy platí, že len drahé = dobré. (Len škoda, že väčšinou to platí )

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Flinstone Pozri príspevok
    myslím, že Stano chcel povedať, že TS mašiny sa neopravujú... sú až pochybne lacné a jednoducho je výhodnejšie zahodiť to a kúpiť nové, ako za opravu dať 60-80% ceny nového, neraz aj viac a po oprave má človek starú mašinku, na ktorej sa môže pokaziť zas niečo iné...
    no, presne tak...

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Flinstone - viem, ako to myslel Stanislav 1975.
    Stanislav 1975 - viem, ako si to myslel.
    Tým porovnaním "značka" a "neznačka" som chcela iba povedať, že nie vždy na 100 % platí, že drahé = aj dobré, resp. lacné = zlé.
    A čo sa týka opráv mnohých elektrospotrebičov (aj tých "značkových") - v dnešnej dobe sú tie opravy drahé a často sa oplatí skôr kúpiť nový výrobok, ako opraviť starý a tŕpnuť, čo sa na ňom zase pokazí, príp. zabíjať kopec času najskôr zháňaním servisu, a potom nosením výrobku do a z opravy.

    Kde dať pekáreň na pozáručnú opravu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.