Zavrieť

Porady

Atopický ekzém?

Dobrý deň, pár mesiacov dozadu sa mi objavili na koži (konkrétne na zhyboch na rukách - pri lakti ) začervenané miesta, navštívil som kožného lekára, ktorý mi diagnostikoval atopický ekzém (v detstve som mal prejavy tohto ochorenia aj alergiu), predpísal mi niekoľko druhov mastí vrátane imunomodulátorov + kortikosteroidov (Fucicort), avšak nerád by som tieto prípravky používal vzhľadom nato, že neliečia daný problém len spôsobujú dočasné utlmenie - jojo efekt. Druhá vec, doktor mi povedal že mám suchú pokožku (nemám len už nevedel poriadne čo to je za problém), ani miesta kde sa má vyskytovať tento " atopický ekzém " nie sú suché, a pokožka ma nesvrbí. Bohužial tieto začervenané miesta sa mi zväčšujú a dokonca sa mi objavili aj na druhej ruke opät v zhybe - pri lakti.

V lete tieto miesta neboli opálene, stratili pigment. Pri mori sa dané miesta na ruke príliš nezlepšili more síce vyžralo tento "ekzém" avšak nezlikvidovalo ho.
V súčasnosti skúšam viacero metód liečby - snažím sa natierať dané miesta modrou indulonou, niveou, + využivam aj masku obsahujúcu výťažky z mrtvého mora, + hrejivý Aloe krém (červený ), avšak príliš to nezaberá.

Stretol sa niekto s podobným problémom? Mohli by ste mi poradiť ako postupovať v liečbe ?
ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.porada.sk/t48036-atopicky-ekzem.html

    http://www.porada.sk/t78081-atopicky-ekzem.html
    Naposledy upravil zdenka131 : 15.11.10 at 18:59

    mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

    mamka Danka
    Veľa užitočného nájdeš aj v podobnej téme o psoriazii. Sú tam rady a skúsenosti o všeličom, čo sa týka ochorenia kože.

    A nájdi si aj tému Kúpele. Sú tam zaujímavé veci o liečebni v Trávnici a kúpalisku so slanou vodou v Podhájskej. Voda je dobrá na liečbu kožných ochorení.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Ja som mala takýto problém pred viac ako desiatimi rokmi. Držala som vtedz 40 dňovú detokikačnú kpru a koža sa mi vzličila. Neostalo tam nič. No znovu sa mi to vrátilo, mám to na nohách - teda mala som. Vyskúšala som brutnákový olej , užíva sa aj zvnútra aj zvonku na potieranie a perfektne pomohol. Ešte to nemám na 100 percent preč. Ale len na takých 85 a je to super.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Mám klientov s atopickou pokožkou, ktorí si pochvaľujú aa kozmetiku, konkrétne sa jedná o líniu AA HELP. Je nutné dodržiavať proces čistenia aj krémovania iba jednou kozmetikou, určite nekombinovať s ničím iným.
    www.aakozmetika.sk
    Ak to vyznieva ako reklama - vymažte link. Ak to má pomôcť niekomu, tak to nechajte, alebo upravte

    ivantt je offline (nepripojený) ivantt

    obyčajný človek ivantt
    Nedávno by ti tu poradil haabs co mas jest, ze len ovocie a ovocie. Ja hovorim, skus zmenit jedalnicek... na mesiac vynechat mliecnu stravu a mliecne vyrobky. Ziadne mäkké syry, iba ak tvrde ale aj to nie vela. Taktiez nie maslo dokonca ani to rastlinne. Rob si radsej pomazanky s avokadom a kyslou smotanou.. No a k tomu by som doporucil reflexnú masaž chodidiel. Za vyskusanie nic nedas a mesiac bez mlieka ti neublíži.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Synovi pomohlo toto... http://www.mhslovakia.sk/index.php/k...topikderm.html - dostali sme to v predajni Madal Bal v Košiciach (potom som kúpila 0,5 l balenie na uvedenej stránke)... Samozrejme, definitívne to doliečilo v lete more...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.