Zavrieť

Porady

Aké sú povinnosti s.r.o. po založení?

Dobrý deň,
som jedinou konateľkou a zároveň spoločníčkou v spoločnosti s r.o. Spoločnosť som si dala založiť externej firme, ktorá za mňa všetko vybaví. Potrebovala by som ale poradiť, aké povinnosti si zo zákona musí plniť s.r.o. - mám internetový obchod. Budem si sama viesť podvojné účtovníctvo a dozvedela som sa, že si musím tvoriť rezervný fond. Nechcem dostať pokutu za to, že niečo nemám, preto Vás prosím o radu (príp. nejaké stránky, kde to bude zrozumiteľne vysvetlené)
Vopred Vám všetkým ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    rezervny fond - kazdorocne 5 percent zo zisku kym nebude "naplneny" na 20 percent zakladneho imania
    ak mas zamestnancov tak existuje aj fond socialny napr...
    nezabudnut vystavovat faktury, ak niekto bude robit osobny odber a priamo platit v hotovosti tak erp, vytvorit si obchodne podmienky, dodrziavat zakon o ochrane spotrebitela pri zasielkovom predaji - 7dnova lehota na vratenie tovaru,... atd

    julys je offline (nepripojený) julys

    julys
    Je potrebná ERP pri eshope (ktorý vznikol v 12/2009) a sporadickom prijatí hotovostnej úhrady za tovar už aj tento rok... alebo až od 1.1.2012 (podľa aktuálne schválenej úpravy Zákona 289/2008 Z.z.)? Ďakujem.
    Naposledy upravil julys : 03.12.10 at 19:09

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    myslim ze ERP je potrebna pri kazdom preberani hotovosti bez vystavovania faktury, okrem niektorych vynimiek, ale e-shop medzi ne urcite nepatri
    myslim

    Aké sú povinnosti s.r.o. po založení?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.